Lihtenştayn Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Lihtenştayn’ı ziyaret etmek istemeleri durumunda vize almaları zorunlu olmaktadır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahiplerinin 180 günde 90 günü geçmemek şartıyla vize almalarına gerek bulunmuyor. Lihtenştayn Schengen vizesi almak için ziyaret etmek istediğiniz tarihten en geç 21 gün önce vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. En erken başvuru yapabileceğiniz süre ise 2 aydır. Başvuru sırasında dikkat edilen diğer bir husus ise pasaportunuzun bitiş tarihidir. Seyahatiniz sonrasında pasaportunuzun geçerlilik tarihi 1 yıl olmalıdır. Vizeden muaf olan pasaport sahiplerinde ise pasaport geçerlilik tarihinin 3 aylık süresinin olması yeterlidir.

Vize başvurunuzu yapmak için öncelikle danışman firmalar aracılığıyla randevu almalısınız. Schengen vizesi uygulaması gereği randevusuz başvurular işleme alınamayacaktır. Danışman firmalarda bulunan yetkililer evraklarınızın işleme alınması sırasından yardımcınız olacaklardır. Lihtenştayn vizesi uyum şartlarını yerine getiriyor olmanız durumunda başvurunuz olumlu değerlendirilecektir. Schengen ülkelerinin 2014 yılında uygulamaya koydukları diğer bir işlem ise parmak izi uygulamasıdır. Daha önce parmak izi uygulamasına katılmamış olan kişilerin bizzat başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Parmak izi uygulamasının geçerlilik süresi ise 5 yıldır. Bu süre boyunca vekiliniz aracılığıyla yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Süreniz sona erdiğinde ise şahsen başvuru merkezine gelmelisiniz.

Lihtenştayn Konsolosluğu kısa süreli vize başvuruları için direkt olarak başvuruyu kabul etmemektedir. Başvurunuzu danışman firmaların başvuru merkezlerinden yapabilmektesiniz. Başvuru için gerekli olan evrakların listesine danışman firmaların internet sitelerinden ya da Lihtenştayn Konsolosluğunun web sitesinden ulaşabilmektesiniz. Evrak listeleri başvuru sahibinin çalışma durumlarına göre değişiklik gösterecektir. Başvuru formunu ise yine danışman firmaların ya da konsolosluğun web sitelerinden ücretsiz olarak alabilmektesiniz. Başvuru formunuzu doldururken istenilen bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurmalısınız. Schengen vizesi dahilinde olan Lihtenştayn başvuru formunun belgelerinizin arasında olmasını istemektedir. Gerekli olan evraklar ile başvuru formu arasında çelişkilerin olmaması gerekmektedir. Birbiriyle uyumlu olmayan bilgileri içeren evraklarınızın olması vize almanıza olanak sağlamayacaktır. Ayrıca 30.000 teminatlı seyahat sağlık sigortanızı da yaptırmalısınız. Bu seyahat sağlık sigortası tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı ve seyahatinizin süresini kapsamalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir