Letonya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/letonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/letonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

Flag_of_Latvia.svgVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Letonya, Avrupa’nın kuzey kesiminde yer alan bir ülkedir. Geçmişinde bir çok tarihi olaya ev sahipliği yapması Letonya’da etnik grupların yer almasında önemli pay sahibi olan bir etken olarak ülkeyi etkilemiştir. Letonya bir Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde yabancı vatandaşlar için vize alımı sağlanmaktadır. Letonya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gereken bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreçte bilinilmesi yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından önem arz eden ilk bilgi Letonya için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanması sürecinde işlem sürecine dahil edilen evrakların Letonya Büyükelçiliği’nin istediği niteliklere uygun bir şekilde hazırlanıyor olması süreç açısından bilinmesi gerekli bir bilgidir.

Letonya’nın bir Schengen ülkesi olmasından dolayı, Schengen kuralları gereği, yabancı vatandaşların işlem sürecinde zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması ve yurt dışına yapılacak olan seyahatlerde bu bilginin biliniyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvuru sürecinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için işlemleri vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum veya resmi işlemlerin direkt olarak alındığı Letonya Konsolosluğu tarafından randevu ile sağlanarak süreç dahilinde tamamlanmaktadır.

Letonya’ya gitmek için işlemlerin vize danışmanlığı tarafından hazırlanarak sürece dahil edilmesi, ilk kez Letonya’ya gidecek olan kişiler tarafından büyük bir önem sağlayarak süreci olumlu bir şekilde etkileyecektir. Alınan randevu dahilinde işlemlerin tamamlanıyor olması ve sürece dahil edilmesi için vize danışmanlığı tarafından gerekli başvuru formu, evraklar ve pasaport işlemlerinin hazırlanarak vize başvuru sürecine dahil edilmesi, süreç içerisinde yapılması gerekli olan işlemler arasında yer almaktadır. Letonya’ya gidecek olan kişilerin, işlemlerin vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanmasının ardından, gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde vize danışmanlığı refakati aracılığı ile Letonya Konsolosluğuna yapılacak olan aktarım ile alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin teslim edilmesi ve resmi işlem süreci içerisinde yer alması sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde Letonya Konsolosluğundan alınan randevu sırasında teslim edilen belgelerin sürece dahil edilmesi sırasında, Schengen ülkelerine giriş ve geçerlilik açısından gerekli bir işlem olan ve 25 Eylül 2016 tarihinden itibaren yapılması gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasının verilmesi ile 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine herhangi bir işlem sürecine dahil olmadan seyahat gerçekleştirilmektedir.

Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişilerin işlem süresince Letonya Konsolosluğuna teslim edilen belgelerin ve pasaportun onay sürecine girerek tamamlanması ve vize çıkış onayının verilmesi, incelenme sürecine dahil olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir. Süreç içerisinde herhangi bir uzama ve benzeri sorun yaşanmaması için alınan randevu ve işlem sürecinin iki ülke bayramları, resmi tatil günleri ve benzeri çalışma saatleri ve iş günleri dışındaki günleri kapsıyor olması işlem sürecini olumsuz yönde etkileyerek uzamasına sebebiyet verecek durumlar arasında yer almaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşılmaması için işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin takvimin uygun bir haftasında işlem görüyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından bilinmesi gerekli olan bilgilerden bir diğeri, sürece dahil edilen pasaportun, en az 6 ay geçerliliğe sahip olması, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri sorun ile karşılaşılmaması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.
Not: Vize süreçleri Letonya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir