Lesotho Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/lesotho-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/lesotho/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Lesotho için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde resmi olarak hizmet veren herhangi bir Konsolosluk ve Büyükelçilik bulunmamaktadır. Lesotho’ya gitmek isteyen kişiler tarafından resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde hizmet veren ve vize danışmanlığı hizmeti yapmakta olan seyahat acentaları aracılığı ile resmi işlem süreci gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde hizmet sağlamakta olan vize danışmanlığına gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alımı yapılarak resmi vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin alımı ve aktarımında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup bordo pasaport, hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi kişiler için resmi vize başvurusuna dahil olunarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Lesotho için Konsolosluk işlemlerinin sağlanılmasında Türkiye için Roma Büyükelçiliği ile akreditasyon sağlanılarak işlemler gerçekleştirilmektedir.  Vize başvurularında işlemlerin Konsolosluk işlemlerinin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde gerçekleştiriliyor olması işlem bütünü açısından büyük önem taşımaktadır. Lesotho için vize alım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli belgelerin hazırlık sürecine dahil edilmesinde iki iş haftası öncesinden hazırlık yapılması resmi işlem sürecinde sıkıntı yaşanmaması ve seyahat planlarının işleyişi açısından önem taşımaktadır.

Lesotho, Konsolosluk işlemlerinde gerekli harç ücretlerinin ödenilmesi ve pasaport işlemlerinin aktarımının eksiksiz bir şekilde sağlanılıyor olması işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli bir husustur. Gerekli başvuru formunun iki tane olması ve eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak tesliminin vize danışmanlığına aktarımının sağlanılıyor olması önem taşımakta olan bir bilgidir. Lesotho için işlemlerin gerçekleştirilmesinde mevcut pasaportun üzerinde çizilme ve yıpranma bulunulmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Bu niteliklerin sağlanılmaması durumunda süreçte aksama ve işlem iptali ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Sürecin işleyişinde çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde gerekli aktarımın sağlanılıyor olması önem taşımakta olan bir bilgi özellindedir.

Not: Vize süreçleri Lesotho Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir