Letonya Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Schengen vizesi bilindiği üzere Schengen Anlaşmasını imzalayan ülkelerin yani Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, İspanya, Portekiz’in oluşturduğu alandır. Amacı anlaşmayı imzalayan ülkelerin Schengen alanı içerisinde serbestçe dolaşmalarını sağlamaktır. Schengen üyesi herhangi bir ülkenin verdiği vize diğer üye ülkelerin hepsinde geçerlidir.

Schengen üyesi herhangi bir ülkede hukuki olarak oturma hakkı elde etmiş yabancı vatandaşlar diğer Schengen üyesi ülkelere vizesiz olarak giriş yapabilmektedir. Sürekli oturum dışındaki tüm vizeler, yani turistik, kültürel, ticari işler için alınan tüm vizeler Schengen vizesi olarak geçmektedir. Vize etiketinin üzerinde bir tarih bulunmaktadır ve bu tarih ayrı her üye ülkede kalınabilecek süre değil tüm ülkelerde kalınabilecek toplam süredir. Yarım sene içerisinde sadece 90 güne kadar kalınabilir.

Schengen üyesi ülkelere girişlerde görevliler bu belgeleri teker teker kontrol etmekte ve evraklarda bir eksik olması ve ya yetkili ülke tarafından verilmiş olmaması gibi durumlarda ilgili şahsı sınır dışı etmektedir.

Schengen üyesi ülkeler ve Fransa’ya girerken vizeye ihtiyaç duymayan ülkeler ‘Tüm Avrupa Ülkeleri ‘ olarak belirtilmektedir.( Yunanistan, Lüksemburg, Almanya, Hollanda, Fransa, Portekiz, Finlandiya, İspanya, Danimarka, İsveç, Belçika, İngiltere, Avusturya, İrlanda, İtalya. ) Bu anlaşma 26 Avrupa ülkesinde geçerli olup, 4.312.099 metrekarelik alanı kapsamaktadır. Monako, Norveç ve İzlanda Avrupa Birliğine üye olmadığı halde bu anlaşmaya dâhil olmuştur. 2008 yılında ise İsviçre aynı şekilde anlaşma dâhilindeki ülkelere eklenmiştir.

Schengen vizesini almak bizimle çok kolay. Letonya Schengen vizesi isteyenler için profesyonel ekibimiz ile verdiğimiz kaliteli hizmeti sizler ile buluşturuyoruz. Schengen vizesi ile sizde Schengen Anlaşmasına imza atan üye ülkelere gidip gelebileceksiniz. Hızlandırılmış işlemlerimizle en kısa sürede Schengen vizesini siz de alacaksınız.

Letonya Schengen vizesi başvurusu işlemleriniz için hizmetinizde olan firmamızın öncelikli amacı müşteri memnuniyetini sağlamak olup,  Letonya Schengen vizesi randevu işlemlerinizde de sizlere hizmet sunmaktan kıvanç duymaktayız.

Ülkemiz Schengen vizesine en çok başvuran 5. ülkedir. Bu vize için en çok başvuru yapan ülke Rusya Federasyonu olmakla birlikte ikinci sırada ise Ukrayna bulunmaktadır. Schengen vize için en çok başvurduğumuz ülkeler ise Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa ve İspanya’dır. Schengen vizesi A tipi ve C tipi olabilir. A tipi Schengen Havalimanı transit vizesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uygulanmamaktadır. C tipi Schengen vizesi ise 6 ayda sadece 90 gün Schengen alanında kalış süresi olarak anlaşılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir