Kuveyt Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kuveyt-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kuveyt/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kuveyt/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kuveyt/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kuveyt/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kuveyt/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Kuveyt Konsolosluğu tarafından Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yurt dışına seyahat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için vize alım işlemleri sağlanılmaktadır. Vize başvuru işlem sürecinde işlemlerin aktarımı, sürecin işleyişi ve konsolosluk işlemleri hakkında bilinilmesi gerekli bir takım bilgiler bulunulmaktadır. Kuveyt Vizesi alımı için işlem sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının Kuveyt Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine aktarım sağlanılarak gerçekleştirilmesi sağlanılmalıdır. İşlem sürecinde bordo pasaport sahibi vatandaşlar için resmi işlem sürecine dahil olunarak vize alım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Hususi pasaport, hizmet pasaportu, diplomatik pasaport sahibi kişiler tarafından işlem sürecine dahil olunulmadan 3 ay süreyi geçmemek koşulu ile vize başvuru sürecine dahil edilmesine gerek olunulmadan seyahat gerçekleştirilebilmektedir.

Kuveyt için resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde işlemler Konsolosluk tarafına şahsi başvuru yolu ile veya süreç içerisinde hizmet sağlamakta olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleşebilmektedir. Kuveyt için ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için ülkeye giriş sırasında iş yapılan kurum tarafından alınan belge fotokopisinin Konsolosluk tarafına aktarımının sağlanılması gerekmektedir. Kuveyt Vizesi için başvuruların sonuçlanması ve vize alımının sağlanılmasında bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türünü göre süreç sonlanmaktadır. Gerekli vize alım bilgilerine erişim için işlemlerin aktarımında hizmet sağlamakta olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile bilgilendirme sağlanılmakta ve iletişime geçilerek vize alımı hakkında bilgi verilmektedir.

Kuveyt için işlem gerçekleştiren kişilerin mevcut pasaportlarının güncelliğini korur nitelikte olması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaportun üzerinde herhangi bir zedelenme, deforme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması işlem sürecinin işleyişi ve vize alımının sağlanılması açısından önem taşımaktadır. İşlemlerin aktarımında Kuveyt Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanıyor olması önem taşımakta olan bir diğer bilgi özelliği taşımaktadır. Kuveyt Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, resmi tatil günleri , yılbaşı, ve diğer çalışma saatleri haricinde olan günlerde hizmet sağlamamaktadır. Bu sebeple işlemlerin aktarımı için iki hafta öncesinden takvimden kontrol sağlanılarak iş günleri haricinde kalan tatil gün ve haftalarına işlemlerin denk getirilmemesi gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Kuveyt Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir