Küba Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kuba-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kuba/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Küba vizesi alımının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alımının sağlanılması için işlem süreci dahilinde vize başvurusunda resmi işlemlerin gerçekleştirildiği Küba Konsolosluğuna veya resmi temsilcilikler olan vize danışmanlığı aracılığı ile Konsolosluk hizmetleri sağlanılmaktadır. Küba için resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde Ankara’da hizmet vermekte olan Küba Büyükelçiliğine resmi başvuruda bulunularak işlem alımı sağlanılabilmektedir. Bordo pasaport sahibi kişiler resmi vize başvurusunda bulunmalıdır. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi kişiler için resmi işlem sürecine dahil olunulmadan 3 ay süreyi geçmemek koşulu ile vizeden muafiyet sağlanılmaktadır.

Resmi işlem sürecine dahil olacak olan kişilerin mevcut pasaportlarında en az 2 sayfa boşluk bulunması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde deforme gibi sorunlar bulunulmaması işlem sürecine etkide bulunan faktörler arasında yer almaktadır. Küba için Konsolosluk veya Büyükelçiliğe direkt olarak gerekli belgelerin ve pasaportun aktarımında süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından işlemlerin gerçekleştirilmeden 3 hafta öncesi tarih aralığında hazırlık sürecine dahail ediliyor olması süreç içerisnde yaşanabilecek aksi durumların önüne çözüm niteliğinde geçebilecek bir etki göstermektedir.

Küba Konsolosluğu tarafından resmi süreç içerisinde alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize başvuru sürecine tabii olmasının ardından incelenme ve onayının verilme süreci bir iş haftası ile üç iş haftası içerisinde işlem tipini göre değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Mevcut işlemlerin gerçekleştirilmesinde Küba Konsolosluğu tarafından gerekli incelenme ve vize onayının verilmesinin ardından vize alımı için gerekli bilgi işlemlerin gerçekleştirilmesinde hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile iletişim sağlanılarak süreç hakkında bilgi akışı sağlanılmaktadır. Küba Konsolosluğu ve Büyükelçiliği resmi çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet vermektedir. Bunun haricinde kalan resmi ve dini tatil günleri, yoğunluğun olduğu haftalar ve diğer harici günlerde hizmet vermemektedir. Bu sebep ile işlemlerin aktarımının sağlanılmasında süreç içerisinde resmi çalışma saatleri kapsamında randevu alımı ve işlem sürecinin ay ve haftaların tatil günlerine denk gelmediği günlere denk getiriliyor olması önem taşımaktadır.

Not: Vize süreçleri Küba Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir