İzlanda Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/izlanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/izlanda” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/izlanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

isVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İzlanda, volkanik faaliyetlerin bulunduğu ve iklimsel tabaka açısında diğer komşu ülkelerine etkide bulunan bir ada ülkesidir. İzlanda, dünyada bulunmakta olan bir çok milletler cemiyetleri ve siyasi kuruluşlara üye ülke olarak bulunmaktadır. İzlanda’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu durum dahilinde İzlanda’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları işlem gerçekleştirme sürecinde vize başvuru sürecine dahil olarak işlem süreci hakkında edinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden bilinmesi gerekli olan ilk bilgi vize başvuru süreci ile ilgili olarak İzlanda için işlemlerin gerçekleştirilmesi sürecinde İzlanda’nın bir Schengen ülkesi olması ve bu durumun sağlanmış olması ile birlikte işlemlerin gerçekleştirilmesinde Schengen ülke kuralları doğrultusunda gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin sağlanması ve süreç hakkında bilinmesi gerekli olan bilgilerin edinilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Schengen kurallarına dahil olarak yapılacak olan işlemlerde İzlanda vizesi alacak olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmış olması Schengen ülkelerinin belirlemiş olduğu kurallar gereğince yabancı vatandaşlar için gerekli bir uygulamadır. Buna ek olarak ülkeye ziyaret gerçekleştirecek olan kişilerin pasaportlarının en az 6-9 ay geçerliliğe sahip olması ve bu süreç içerisinde gerekli belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde İzlanda için işlemlerin gerçekleştirildiği resmi kurum olan Danimarka Konsolosluğuna aktarılması gerekmektedir. İşlem sürecinde hizmet vererek gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasına destek veren kurum olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlık sürecinde gerekli bilgi akışının yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafına aktarılarak İzlanda Vizesi için gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde bulunduruluyor olması süreç açısından önemli bir rol oynamaktadır.

İzlanda Vizesi sürecine dahil olarak bordo pasaport sahibi kişilerin işlem gerçekleştiriyor olması ve 90 günü geçmeyen vize başvurularda hususi pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişilerin vizeden muafiyet göstererek işlem sürecine dahil olmadan gidişi sağlanmaktadır. Vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlık sürecine dahil olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve resmi işlem sürecine dahil edilmesinde alınan randevu dahilinde Danimarka Konsolosluğuna gidilerek resmi işlem süreci başlamaktadır. Bu süreç dahilinde gerekli belgelerin aktarılmasına ek olarak 25 Eylül 2014 tarihi ile alınması zorunlu olan parmak izi uygulamasının Konsolosluğa verilmesi ile diğer Schengen ülkelerine 5 yıla kadar gerçekleştirilecek olan seyahatlerde vize başvurusuna ihtiyaç duyulmadan işlem gerçekleştirilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu tarafından işlemlerin incelenmesi ve vize çıkış onayının verilmesi ortalama bir süreci kapsayarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsayarak tamamlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanması ile ilgili edinilmesi gereken bilgi akışı işlemlerin hazırlık aşamasında destek veren vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek gerekli bilgi akışı sağlanmaktadır.
Not: Vize süreçleri İzlanda Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir