İsrail Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/israil-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/israil/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/israil/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/israil/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/israil/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/israil/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

Flag_of_Israel.svgVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İsrail Konsolosluğu tarafından belirli kurallar dahilinde vize alımı ile birlikte ülkeye giriş sağlanılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve yeşil pasaport sahibi kişiler tarafından herhangi bir resmi işlem sürecine dahil olunulmasına gerek kalmadan seyahat gerçekleştirimi sağlanılmaktadır. Bu alım için en  fazla 90 güne kadar vize alımı sağlanılmaktadır. İsrail Konsolosluğu tarafından bordo pasaport sahibi kişiler için resmi vize başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirimi gerekmektedir. Vize alımı için gerekli işlemlerin aktarım ve vize başvuru onay sürecine dahil edilmesinde şahsi vize başvurusu direkt olarak Türkiye’de bulunmakta olan İsraik Konsolosluğu ve Büyükelçiliklerine yapılabilmekte veya vize alım işlemlerinde resmi hizmet vererek işlemlerin aktarımı ve vize başvuru sürecini gerçekleştiren vize danışmanlığı hizmeti sağlamakta olan kurumlar aracılığı ile resmi vize başvuruları gerçekleştirilmektedir.

İsrail için işlem gerçekleştirecek olan kişiler tarafından dikkat edilmesi gerekli bir takım vize alım işlemleri ve süreç bilgileri bulunulmaktadır. İsrail Konsolosluğu tarafından teslim alınmakta olan pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme,yırtılma ve benzeri bir fiziksel sorun ile karşılaşılmaması işlem sürecinin işleyişi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Şahsi başvuruda bulunan kişiler tarafından işlem sürecine dahil edilmekte olan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak tesliminin sağlanılıyor olması büyük bir önem taşımaktadır. İsrail Vize başvurusunda İsrail Konsolosluğu tarafından alınan işlemlerin resmi vize başvuru sürecinde onayının verilmesi ve vize alımının sağlanması için gerekli süreç bir 5 iş günü ile 15 iş günü arasında işlemin mevcut işlem tipine göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

90 günden uzun süreli vize başvuruları için direkt olarak İsrail Konsolosluğuna gidilerek vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Randevu sırasında alınmakta olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi için işlemlerin İsrail Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet vermekte olduğu günlerde randevu alımı ile işlem gerçekleştirilmektedir. İsrail ve Türkiye’nin dini bayram tatilleri , resmi tatiller ve çalışma saatleri haricinde kalan diğer gün ve haftalarda resmi işlem gerçekleştirilmemekte ve bu sürece dahil edilen işlemlerde gecikmeler yaşanabilmektedir.

Not: Vize süreçleri İsrail Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir