iDATA İtalya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/italya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/italya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA İtalya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/italya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

italya-bayragi

İtalya vizesi almak için yapılması gereken bir takım prosedürler bulunmaktadır.Bu prosedürler doğrultusunda İtalya’ya gitmek için yurt dışı vize işlemlerinde bir takım işlemlere tabii olunmaktadır. Bu işlemler için bilinmesi gereken öncelikli olan bilgi İtalya vizesi için alınan randevular 90 günü geçmeyen vize başvuruları için İtalya Konsolosluğu tarafından aracı kurum olarak yetkilendirilmiş olan iDATA aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bu işlem sürecine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi vize işlemleri sırasında getirilmesi gerekli olan ve istenen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanarak yetkili aracı firma olan iDATA’ya randevu alınarak teslim edilmesi ve işlemlerin gerçekleşmesinde bu evrakların önemi vize alma işlemlerinde büyük önem oynamaktadır.

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İtalya vizesi alınması için gereken işlemlerde gerekli evrakların aracı kurum olan iDATA‘ya teslim edilmesinden sonra yapılması gereken işlemlerin büyük kısmı burada gerçekleşmektedir. Burada gerçekleşen işlemlere ek olarak 25 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren ve uygulatılması zorunlu olan parmak izi uygulaması sayesinde Schengen ülkesi olan her ülkeye 5 yıl geçerliliği bulunan ve parmak izi vermesinin önüne geçen işlemdir. Bir defaya mahsus verilen bu uygulama daha sonra ki işlem sürecinde büyük bir işlem kolaylığı sağlamaktadır.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

İtalya vizesi alımında dikkat edilmesi gereken ve bu süreçte önemli bir pay sahibi olan en önemli şey ise İtalya vizesi için gerekli olan belgelerin, başvuru formunun ve pasaportunun hazır bulundurularak iDATA’ya teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teslimiyatta eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli evrakların hazır edilmesi ve pasaportun geçerliliğini kaybetmemesi, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon ve benzeri zedelenme, yırtılma olmaması işlem süresince ortaya çıkabilecek olan vize işlemlerindeki sorunların önüne geçen bir etmen görevinde olacaktır ve dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalınılmaması için pasaportun yurt dışı vize işleminden 1 ay öncesinden hazır edilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin iDATA’da yapılmakta olan sürecinin ardından kalan işlemler hazır bir şekilde iDATA ile İtalya Konsolosluğu arasında gerçekleşmektedir ve bu işlemler 2 ila 15 iş günü sürmektedir.

iData aracı kurumu ile vize işlemleri Almanya Ve İtalya için vize başvuruları yapılabildiği fahri bir konsolosluktur. Vize başvurularınızı iDATA üzerinden yapatığınızda, iDATA’nın görevi vize işlemleri için evraklarınızı kabul eder ve parmak izinizi alır. 90 Günden kısa ziyaretler için vize başvurusu ve parmak izi uygulaması zorunludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir