iDATA Almanya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/almanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/almanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA Almanya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/almanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi

Almanya’ya gitmek için yapılması gereken işlem türü olan vize başvuru işlemleri için gerekli olan evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde bulundurulması işlem süresi boyunca en önemli faktör rolündedir. Almanya vizesi almak için yapılan başvurularda Almanya Konsolosluğu 90 günü geçmeyen vize başvuru işlemleri için direk başvuru kabul etmemektedir. Gerekli başvurunun sağlanması için Almanya Konsolosluğunun yönlendirmiş olduğu aracı kurum olan iDATA tarafından yapılmaktadır ve işlemlerin yapılması için yapılan başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Bu randevu yapılması gereken evrak işlerinin hazır bulunmasını sağlamaktadır.

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Almanya vizesi almak için gerekli vize işlemlerinin yapılması için iDATA‘nın yönlendirmiş olduğu ve işlemlerin hazırlanarak düzenlenmesi için gerekli olan evrak işlerinin hazır bir şekilde iDATA ofisinden randevu alarak gönderilmesi sağlanmaktadır. Yurt dışı vize işlemlerinde gerekli bu işlemlerin yapılmasında iDATA‘dan randevu alımı ve burada gerçekleşen işlemler yurt dışına çıkış işlemleri boyunca dikkat edilmesi gereken ve işlemlerin büyük bir kısmının gerçekleştirildiği yer konumundadır. Almanya vizesi almak için aracı kurum olan iDATA tarafından alınan randevu sayesinde işlemler yapılmaktadır.

Almanya vize alım işlemler boyunca dikkat edilmesi gereken bir çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerin başında yapılması gereken işlemler için randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Bu randevuda gerçekleşecek işlemler için gerekli olan belgelerin yaklaşık 1 ay öncesinden hazırlanarak iDATA‘ya teslim edilmesi ve burada işlemlerin sürebilmesi açısından büyük öneme sahip olmaktadır. Burada alınan işlemler sonrasında yapılması gereken işlemler iDATA’da tamamlanmaktadır.

[accordion]
[toggle title=”AlmanyaVizesi Başvurusunda iDATA ne gibi işler yapmaktadır ?”]
iDATA firması Almanya vize başvurularınız da evraklarınızı kabul eder ve parmak izinizi alır.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

iDATA’da gerçekleştirilen ve yapılması zorunlu olan parmak izi uygulaması 25 Eylül 2014 tarihi ile gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır ve bu uygulama sayesinde 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine girmek için bir daha herhangi bir parmak izi verme zorunluluğunda kalınmamaktadır. Bu işlemler haricinde işlemler süresince gerekli olan pasaportun geçerliliğini koruduğundan emin olunması gerekmektedir. Pasaportun üzerinde herhangi bir yırtılma, deformasyon, leke ve benzeri bir sorun olunmadığından emin olması işlem süresinde sorun çıkmasının önüne geçen önemli bir faktör konumundadır.

iData aracı kurumu ile vize işlemleri Almanya Ve İtalya için vize başvuruları yapılabildiği fahri bir konsolosluktur. Vize başvurularınızı iDATA üzerinden yapatığınızda, iDATA’nın görevi vize işlemleri için evraklarınızı kabul eder ve parmak izinizi alır. 90 Günden kısa ziyaretler için vize başvurusu ve parmak izi uygulaması zorunludur.

Almanya vizesi alma işlemlerinde iDATA’da yapılan işlemler sonrasında geri kalan işlemler iDATA ile Almanya Konsolosluğu arasında geçmektedir. Bu işlemlerin tamamlanma süresi 2 ile 15 iş gününü kapsamaktadır. Bu işlemlerin bitiş süresini takip için iDATA‘nın yönlendirmiş olduğu aracı vize danışmanlığı yapan firmalar tarafından bilgi edinilerek işlem detayları hakkında daha detaylı bilgi alınabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir