İtalya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/italya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/italya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA İtalya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/italya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

italya-bayragi
Aile birleşimi başvurusu, gerekli evrakları ve tüm detaylı bilgi için 0850 840 0990 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu ile yapılmakta olan aile birleşimi vizesi için istenilen bir kaç aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler istenmektedir ve mevcut bulunmaktadır. Aile birleşimi vizesinin  İtalya için verilen en zor kabul gören vize başvuru işlemi olarak kabul görmektedir. Aile birleşimi için yapılan başvurular doğru bir şekilde başvuru gerçekleştirilmesi istenmektedir. Aile birleşimi için başvurular doğru bir şekilde başvurunun gerçekleştirilmesi ile kısa sürede gerçekleşerek yetkili İtalya Konsolosluğu tarafından onayı verilebilinmektedir. Aile birleşiminin temel amacı aile kurulması ve İtalya ülke sınırlarında aynı çatı altında aile kurmak ve birlikte yaşamak isteyen bireyler için alınan bir vize türüdür. Bu vize işlemlerinde vizenin geçerliliğinin olması için en fazla üçüncü dereceden yakınlık bulunması aile birleşimi vizesi için uygun türdendir. Aile birleşiminde gerekli görülen ve İtalya aile birleşimi vize başvurusunda  İtalya’da ikamet eden aile bireyi ile kişinin arasında bağlantı olduğuna dair resmi bir belge olması gerekmektedir. İtalya aile birleşimi için gerekli olan vize başvurularında bulunan kişinin faal olarak bir işyerinde çalışması , bu işyerinden bir takım maaş bordrosu ve benzeri şeylerin vize başvurusu için gerekli olabileceği anlamına gelebilmektedir. İtalya aile birleşimi için gerekli olan ve İtalya Konsolosluğu tarafından istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır;

  1. Kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.
  2. Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  3. Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.
  4. İtalya için gerekli başvuru formunun İtalyanca olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.
  5. Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.
  6. Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.
  7. 3 tane Vesikalık Biyometrik Fotoğraf
  8. Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir