Almanya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/almanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/almanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA Almanya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/almanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragiAile birleşimi başvurusu, gerekli evrakları ve tüm detaylı bilgi için 0850 840 0990 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu tarafından aile birleşimi için istenilmekte olan bir takım gerekli belgeler mevcut bulunmaktadır. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanarak Tarafımıza  teslim edilmesi gerekmektedir. Almanya’ya gitmek için gerekli görülen evrakların hazırlanma sürecine gidiş tarihinden yaklaşık olarak 1 ay önce başlanması işlem sürecini önemli bir şekilde etkileyen bir süreçtir.

 • Almanya için aile birleşimi alınması için yapılması gereken ilk ve en önemli şeylerden birisi Almanca’nın belli bir seviyede bilindiğini belgeleyen Almanca A1 sertifikasıdır. Bu işlemin gerçekleşmesi için bu sertifikayı veren kurumlar aracılığı ile bu sertifika belirli bir eğitim veya mülakatın ardından alınabilmektedir.
 •  Bu işlemin yapılmasının ardından sıradaki işlem Almanya aile birleşim vizesi için Almanya Konsolosluğuna başvuru yapılması istenilmektedir.  Yapılan başvuruda dikkat edilmesi istenilen nokta, başvuru yapacak olan vatandaşların oturdukları lokasyondaki ikamet adreslerini Almanya Konsolosluğuna ileterek bu yol ile başvuru işlemi yapılmaktadır. Mevcut olan ve oturulan ikamet adresinde 6 ay kadar bir süre oturuluyor olunması işlemler açısından gerekli bir detaydır.

Almanya aile birleşimi içim istenilen belgeler için gerekli olan işlemlerin yapılması için alınan randevu alımı yapılmakta olan iDATA ofisine göre 2 ile 5 ay arasında bir süreci kapsamaktadır. Alınan randevu ile birlikte getirilmesi gereken evrakların sırası ile eksiksiz bir şekilde teslimatının Almanya Konsolosluğuna randevu yolu ile iletilmesi gerekmektedir. Bu süreç içinde Almanya aile birleşimi için hazırlanılması istenilen evrakların başlıcaları sırası ile ;

  1. Kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.
  2. Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  3. Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.
  4. Almanya için gerekli başvuru formunun Almanca olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.
  5. Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.
  6. Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

 • 3 tane Vesikalık Biyometrik Fotoğraf
 • Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir