İsviçre Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvicre-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/isvicre” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvicre/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

isvicre-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

İsviçre, Avrupa’da yer alan ve coğrafi konumu ile birlikte pek çok ülkeye komşu olması ile yıllar içerisinde bir çok etkileşim sağlayarak kendi kültürel değerlerine katkı sağlayan bir ülke izlenimi ile bilinilmektedir. İsviçre için bilinilmesi gereken ilk bilgi İsviçre’nin bir Avrupa Birliği Schengen ülkesi olmasıdır. Bu sebep ile yurt dışından ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin Schengen ülke kuralları dahilinde resmi işlem sürecine dahil olarak gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanması gerektiğinin bilinilmesi büyük bir önem taşıyarak etki sağlamaktadır. Yurt dışı vize başvurularında İsviçre için işlem gerçekleştirerek ülkeye gidiş sağlamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları resmi vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmelidir.

İsviçreVize başvurularında gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinde resmi işlem süreci için teslim alınacak olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde bir ay öncesinden hazırlık süreci dahilinde olması resmi işlem alımı sırasında yaşanabilecek olan sorun ve eksik belge gibi olumsuz nitelikte bilgiler ile karşılaşılmaması açısından önemli bir husus etkisi göstermektedir. Vize başvurularının hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan ve gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile alınan randevu dahilinde resmi işlem sürecine dahil edilmesi gereken pasaport ve evrak işlemlerinin hazırlanarak süreç hakkında detaylı bilgi aktarımı vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanmaktadır. Vize başvurularında gerekli işlemlerin aktarımının sağlanmasında vize danışmanlığı desteği ile İsviçre Konsolosluğu’ndan alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımı sağlanılarak resmi işlem sürecine dahil olunulmaktadır. Gerçekleştirilen süreç için işlemlerin alımında İsviçre Konsolosluğu’ndan alınan randevu saatinden erken bir saatte binada bulunuluyor olması randevu iptali ve işlem aksaması gibi sorunların önüne geçecek olan önemli bir faktör etkisi göstermektedir.

İsviçrerVize başvurularında resmi işlemlerin İsviçre Konsolosluğu tarafından alınan belgelerin ve pasaportun alınması ile birlikte başlamasının ardından vize başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirimi sağlanmaktadır. Resmi işlem süreci dahilinde teslim alınan belgelerin incelendiği sırada Konsolosluk yetkililerine verilmesi gereken bir diğer işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan gidiş sağlanılmaktadır. Bütün bilgi ve belgelerin aktarımının İsviçre Konsolosluğuna teslim edilmesinin ardından vize başvuru onay sürecine girmekte olan ve belge, pasaportun incelenmesi ile gerekli onayın verilmesinin sağlanması bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Sürecin tamamlanmasında işlemler hakkında detaylı bilgi aktarımı hazırlık sürecinde hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek telefon yolu ile bilgi akışı sağlanılmaktadır. İşlem süreci dahilinde Schengen ülke kuralları dahilinde bilinilmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden ilki, Schengen ülkeleri tarafından yabancı vatandaşlardan istenilmekte olan seyahat sağlık sigortasının yaptırılıyor olması, ikinci bilgi ise seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve 10 yıldan eski pasaportlar için herhangi bir işlemin kabul edilmemesi bilgilerinin bilinilmesi gerekmektedir.

Vize başvurularında İsviçre Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği bilinilmelidir. Bu bilgi dahilinde alınan randevu ve işlem sürecinin dönemsel yoğunluğun olduğu haftalara, özel tatil günlerine, bayramlara ve resmi çalışma saatleri haricindeki günlere denk getiriliyor olması durumunda resmi işlem sürecinde aksamalar ile karşılaşılabilinmektedir.