İsveç Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

isvec-bayragi
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Bir İskandinav ülkesi olan ve kuzey Avrupa’da yer alan İsveç, İskandinavya üzerindeki ekonomik ve düzen açısından en gelişmiş ülke toplumu olarak bilinmektedir. Ülke üzerinde okur yazar ve lisan bilgisi oldukça yüksek bir seviyededir. İsveç’e gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gereken bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci dahilinde bilinilmesi gerekli olan işlemler bulunmaktadır. İsveç bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülkeye yabancı vatandaşlar kabul edilmektedir. Ülkeye yabancı vatandaşların giriş yapabilmesi için vize başvuru sürecinde istenilmekte olan zorunlu seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.

isveçİsveç için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmek zorunda ve bütün pasaport türleri için vize başvuru sürecine dahil olunulma zorunluluğu bulunmaktadır. İsveç’e gitmek için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi başvuru süreci öncesinden bir ay önceki bir tarihte hazırlık süreci altında temin edilmesi gerekmekte ve işlem gerçekleştirilmesi için herhangi bir eksik bulunmaması sürecin işleyişi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İsveç için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde herhangi bir sorun ve problem ile karşılaşılmaması adına işlem sürecinin hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığından alınan randevu ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin temini, aktarımı ve düzenlenme işlemleri sağlanılmaktadır. Vize başvurularında herhangi bir eksik bilgi ve belge bulundurulmaması adına işlemlerin vize danışmanlığı güvencesi ile aktarımının aracı kurum olan VFS Global’e sağlanılıyor olması işlem sürecine olumlu bir şekilde etki ederek sürecin hızlanmasında önemli pay sahibi görev gören bir etmendir. İşlemlerin VFS Global’e aktarımının sağlanılmasının ardından vize başvuru süreci içerisinde gerekli belgelerin ve pasaportun alınan randevu sırasında eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. VFS Global, yurt dışı vize başvurularında İsveç Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu resmi bir aracı kurum görevi görmekte ve işlem sağlamaktadır.

ca. 2002, Stockholm, Sweden --- Stockholm Harbor at Night --- Image by © Tibor Bognár/CORBIS

Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde süreç içerisinde VFS Global tarafından ön incelenmeye tabii olduğu sırada süreç içerisinde alınması gerekli olan bir diğer işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem süreci sürmektedir. Parmak izinin alınması ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan seyahat gerçekleştirilebilinmektedir. Bütün işlemlerin VFS Global tarafından incelenme sürecine tabii olmasının ardından vize başvurularının tamamlanması için VFS Global ve İsveç Konsolosluğu tarafından incelenmeye ve vize başvuru onayına tabii olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir sürece tabii olarak onayın sağlanmasının ardından gerekli bilgi akışının sağlanması için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile vize başvuru onayının sağlanıldığına dair bilgi verilerek süreç tamamlanmaktadır.

Vize başvuru süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken bilgiler arasında pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme olmaması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.