İsviçre Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/isvicre-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/isvicre” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/isvicre/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/isvicre/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İsviçre ulusal vize, uzun süreli vize nasıl alınır? Öncelikle bordo pasaportlardan vize istenir yeşil ve gri pasaportlara vize uygulanmaz.  Ve ortak karar olarak bütün schengen ülkelerinden pasaport süresi ilk alındığı günde dâhil olmak üzere 10 yıldan fazla olan pasaportlar başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir. Schengen ülkelerine yapılacak ziya terlerde yolcular pasaportlarını illaki değiştirmeliler.  Konsolosluk pasaportunda bulunan hamilinin imzası bölümünde pasaport sahibinin imzalayacağı temdit süresi ziyaretin bitiş tarihinden en az 6 ay ve pasaportta kayıtlı olan kişi sayısı kadar boş vize sayfası bulunmalıdır. Eski pasaportlar da gösterilirse referans olacaktır. Schengen başvurularının konsolosluğun yetkilendirdiği TLS CONTACT başvuru merkezleri tarafından kabul edildiğini de belirtelim. Bu yüzden başvuru yapacak olan şahısların öncelikle bu tls contact ın web sitesine uğramaları gerekmektedir. Çünkü randevu sistemi ile işler yürütülür. Başvur butonu bulunan sitede hemen oturum sayfası açılır ve işlemler sırayla halledilir. Aktivasyonu özel mesaj veya mail ile şahsı gelir. Ve gerekli bilgi formlarınınınn doldurulması istenir ve formun da çıktısı alınarak İsviçre vize başvuru dosyasına mutlaka eklenmelidir. Buraya ihtiyaç halinde telefon numaraları da açık olan personellerle görüşülebilir ve bilgi sahibi olunabilir. Alınan hesapla sürdürülen işlemlerde bilgilendirmeler vize işlemleri süresinde devam eder.

İsviçre başkonsolosluğu tüm uzun süreli vize ve ya ulusal vizelerin başvurularında kafa uzunluğu 45x35mm boyutlarında yeni çekilmiş her hangi bir işlem yapılmamış(rötuşsuz) arka fonu beyaz olan biometrik fotoğraf istemektedir. ( yüz yüksekliği 32 ile 36 mm olan) , kurallara uymayan fotoğraflar kesinlikle vize başvurusunu olumsuz sonuçlandıracaktır.  Ayrıca vize başvuru formlarının Türkçe ve almanca olarak hazırlanmış olması gerekmekte büyük harflerle doldurulmakta ve okunaklı olmak zorundadır, yine pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.  İsviçre schengen vizelerinde tüm yabancı uyruklu seyahatçiler geçerli sağlık sigortalarını yaptırmak zorundalar ve verilen süre şartı olmalıdır.

İsviçre başkonsolosluğu uzun süreli vize ve ulusal vize işlemleri için hafta içi her gün saat 08.30 ile 11.00 arası hizmet vermekte ve müracaatlar 3 iş gününde sonuçlanıp gerçekleşmektedir. Başvurular yapılırken yılbaşı, bayram fuar, sömestr, paskalya, dil okulu gibi yoğun başvuruların olduğu dönemlerde yapılırsa konsolosluk yoğun olacağından en az 30 gün önce yapılması gerektiği bilinmelidir. Ve ayrıca müracaatların sonuçlanması gerçekleşince alınan vizenin üzerinde bulunan bilgilerin mutlaka seyahatçi tarafından kontrol etmesinde fayda vardır.  İsviçre vizesi alacak olan İstanbulluların başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bunu da bilmekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir