VFS Global İstanbul

  • Vfs Global Schengen ülkelerinin ve Kanada Büyük elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Yurt dışına gitmek isteyen kişiler tarafından işlemlerin gerçekleştirilmesi süresince hizmet vermekte olan ve bu sürece aracılık sağlanarak gidilmek istenilen ülke için gerekli evrakların aktarımında hizmet vermekte olan VFS Global, bir çok ülke için hizmet vermekte olan resmi olarak ülke Konsoloslukları tarafından yönlendirilmiş bir kurumdur. VFS Global’in İstanbul’da hizmet vermekte olan kurumu aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilerek vize başvuru süreci dahilinde işlem görmesi ve vize alımının gerçekleştirilmesinde önemli pay sahibi olan bir konumda rol oynamaktadır.

?talya Roma Turlar?

VFS Global’in İstanbul’da bulunmakta olan şubesinde işlemlerin gerçekleştirilme sürecinde bir takım belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının VFS Global’e aktarılmasında herhangi bir problem ile karşılaşılmaması ve işlem sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından VFS Global’e yapılacak olan aktarımda İstanbul’da hizmet vermekte olan vize danışmanlığı desteği veren kurum aracılığı ile işlem süreci için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanması ve gösterilen aracılık ile işlem sürecinin aktarım aşamasında alınan randevu doğrultusunda vize danışmanlığı destek vermektedir.

  • VFS Global’e teslim edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan kurum aracılığı ile pasaport ve gerekli belgelerin hazırlanarak vize başvuru sürecinde VFS Global’in İstanbul’da hizmet veren merkez ofisine alınan randevu dahilinde aktarım sağlanılarak hazırlık sürecinin aktarım kısmı tamamlanmaktadır.
  • VFS Global’e aktarılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmeye tabii olduğu sırada işlem süreci dahilinde verilmesi zorunlu bir uygulama olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlemlerin gerçekleştirilmesi süreç açısından gerekli bir uygulamadır.
  • İşlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından VFS Global’in işlemleri inceleme ve aktarım sürecinde gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının gidilecek olan ülke Konsolosluğuna aktarımının gerçekleştirilmesi süreci ortalama bir süreç olarak gidilecek olan ülke prosedürlerine bağlı olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem sürecine dahil olunarak vize başvuru sürecinin sonuçlanma aşaması tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ve vize alımının gerçekleştirilmesi sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde hizmet veren ve işlemlerin aktarımında rol oynamakta olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin tamamlanmasına dair bilgi akışı vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığı ile gerçekleştirilerek telefon yolu ile bilgi akışı sağlanmaktadır.
  • Vize başvuru sürecinde işlem sürecini etkileyen faktörler arasında, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve lekelenme gibi bir sorun bulunmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından gerekli bir bilgidir ve işlem sürecine etki etmektedir. Bu bilgilere ek olarak gidilecek olan ülke Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde vize işlem sürecini incelemeye aldığı, özel günler, hafta sonları, bayramlar ve tatil günlerinde herhangi bir işlem sürecine tabii edilmediği bilinmelidir.
  • İşlem sürecinde İstanbul’da hizmet vermekte olan VFS Global’inde aynı çalışma prosedür ve saatlerine tabii olarak işlem sürecinde hizmet verdiği bilinmelidir. Vize başvuru sürecinde herhangi bir eksik belge ve pasaport bilgisi ile karşılaşıldığı durumda VFS Global çatısı altında işlem süreci uzamakta ve işlem tipine göre randevu iptal edilebilmektedir.

Not: Vize süreçleri Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir