VFS Global Antalya

  • Vfs Global Schengen ülkelerinin ve Kanada Büyük elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

 

Yurt dışına gitmek isteyen kişiler tarafından tabii olunan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç içinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için başvuru sürecine dahil olunan bir takım kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar içerisinde Avrupa’daki bir çok ülkenin Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ile antlaşma sağlayan ve işlemlerin hazır bir şekilde teslim edilmesinde aracı kurum rolü üstlenen VFS Global hizmet vermektedir. VFS Global’in 2016 yılı itibari ile Türkiye’nin belli başlı olan şehirlerinde hizmet vermekte olan bir kurum olduğu bilinilmektedir. Hizmet vererek işlemlerin gerçekleştirilmesinde Antalya’da bulunan VFS Global tarafından işlemlerin Antalya üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

VFS Global’in Antalya’da bulunan şubesi ile birlikte işlem sürecine dahil edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanması ve alınmış olan randevu dahilinde VFS Global’e aktarım yapılmasında vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığı ile işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması ve işlem sürecini olumsuz bir şekilde etkilememesi açısından vize danışmanlığı tarafından hazırlanılan belgelerin ve pasaportların aktarım sürecinde vize danışmanlığı refakati aracılığı ile resmi işlem sürecine dahil edilerek gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin sağlanması için eksiksiz bir şekilde Antalya’da hizmet vermekte olan VFS Global şubesine alınan randevu dahilinde aktarım gerçekleştirilmektedir.

Bu aktarım sürecinin tamamlanmasının ardından VFS Global tarafından işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve gerekli işlem süreci dahilinde gidilecek olan ülke kurallarına uygunluğun sağlanması dahilinde VFS Global’e verilmesi gereken parmak izi uygulamasına dahil olunmasının ardından işlemlerin aktarım sürecinde Antalya’da hizmet veren VFS Global aracılığı ile alınmış olan bütün belgelerin ve pasaportun aktarımı gidilecek olan ülke Konsolosluğuna yapılmaktadır. Gerekli aktarımın yapılmasında VFS Global’in aktarımı tamamlaması ve işlem süreci dahilinde belgelerin incelenmesi ve gidilecek olan ülke Konsolosluğu tarafından onayının verilmesi dahilindeki işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sürmektedir. İşlem sürecinin tamamlanması ve vize onayının çıkarak vize alımı sağlanması için gerekli olan bilgi akışı, işlemlerin hazırlık aşamasında Antalya’da hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile bilgi akışı sağlanarak işlem süreci tamamlanmaktadır.

Vize başvuru sürecinde Antalya’da hizmet veren vize danışmanlığı ve VFS Global’e teslim edilmesi gereken belgelerin uygunluğunda, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma bulunmaması, pasaportun dahil edilen işlem süreci için 10 yıldan eski bir pasaport olmaması işlem süreci ve teslim edilecek olan kurumlar açısından büyük önem taşımaktadır.

Antalya’da işlemlerin gerçekleştirilme sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer bilgi VFS Global’in ve gidilecek olan ülke Konsolosluğunun çalışma saatleri  ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği bilinilmeli, işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin iş günleri dışında resmi tatil günleri, bayramlar ve özel günlerde işlem sürecine dahil edilmemesinden dolayı, teslim sürecinin uygun gün ve tarihlere denk getirilmesi süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Not: Vize süreçleri Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir