iDATA İstanbul

  • İDATA Schengen ülkelerinin Almanya be İtalya elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Almanya veya İtalya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından yurt dışı vize başvuru süreci dahilinde işlem gerçekleştirmek ve gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınmış olduğu resmi kurum görevi gören iDATA’nın İstanbul’da hizmet vermekte olan ofisinde İstanbul’da ikamet eden, bulunan kişilerin işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi ve yurt dışına çıkış için vize alım süreci içerisinde hizmet vermekte olan iDATA aracılığı ile vize başvuru işlem sürecinin gerçekleştirilmesi ve sürecin tamamlanarak vize başvuru alımlarının sağlanarak gerekli onayın verilmesi ile iDATA aracılığı ile İtalya Vizesi veya Almanya Vizesi alımı sağlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde işlem sürecine dahil edilmesi gerekli olan bir takım belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde İstanbul’da hizmet vermekte olan iDATA’dan alınmış olan randevu dahilinde tesliminin randevu sırasında gerçekleştirilmesi istenilmektedir. Süreç içerisinde hazırlanılması gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz ve doğru bilgiler dahilinde tesliminin İstanbul’da hizmet veren iDATA’nın ofisine aktarımında herhangi bir yanlış bilgi ve pasaport üzerinde bir eksik bilgi bulunulmaması sürecin aksamasına ve randevu iptali gibi durumlara sebebiyet verebilmektedir. Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi için iDATA’ya teslim edilen belgelerin ve pasaportun incelenme sürecine tabii olması ve vize başvurularının Almanya Konsolosluğu veya İtalya Konsolosluğuna aktarılarak vize başvuru sürecinin onayının verilmesi ve vize çıkışının sağlanması için işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek vize başvuru süreci tamamlanmaktadır.

[accordion]
[toggle title=”Vize Başvuru İşlem Süreci Ne Kadar Sürmektedir ?”]

Bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek işlem süreci tamamlanmaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

almanya-ulkeVize başvuru süreci içerisinde İstanbul’da hizmet vermekte olan iDATA ofisine teslim edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanması açısından vize başvuru süreci içerisinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin aktarımı iDATA ofislerine alınan randevu dahilinde aktarımı sağlanarak yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslimi açısından hizmet vermekte olan bir kurum görevi görmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında Almanya veya İtalya’ya gidecek olan kişilerin işlem süreci dahilinde iDATA’nın İstanbul’da bulunan şubesine verilmesi gerekli olan parmak izi uygulamasına tabii olarak başvuru süreci içerisinde gerekli olan bir diğer işlemin tamamlanması ve bu uygulamaya tabii olunularak ilk kez işlem gerçekleştiren kişilerin 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olmadan vize alımı sağlanmaktadır.

[accordion]

[toggle title=”Parmak İzi Zorunlu mudur ?”]

25 Eylül 2014 tarihi ile gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır ve bu uygulama sayesinde 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine girmek için bir daha herhangi bir parmak izi verme zorunluluğunda kalınmamaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

fransa-dil-okulu

Vize başvurularında parmak izi uygulaması süreç açısından büyük bir önem taşımakta ve İstanbul’da hizmet veren iDATA ofisi tarafından alınan bir uygulamadır. Vize başvuru süreci içerisinde teslim edilen pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması, pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin bulunuyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir