VFS Global İspanya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/ispanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/ispanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/ispanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  
Akdeniz ülkesi olarak bilinen İspanya, bir Schengen ülkesidir ve Avrupa’da bulunmaktadır. İspanya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım işlemler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. İşlem gerçekleştirerek İspanya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru sürecine tabii olduğu ve işlem gerçekleştirmeleri gerektiği bilinilmelidir. Vize başvuru süreci içerisinde gerçekleştirilecek olan işlemler büyük bir titizlik ile gerçekleştirilmelidir.

İspanya Konsolosluğu tarafından işlem süreci için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin direkt olarak alınmadığı ve işlem sürecinin aracı kurum olan VFS Global  aracılığı ile gerçekleştirilerek resmi işlem sürecinin tamamlanıyor olması süreç açısından gerekmektedir. Hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve aracı kurum olarak hizmet vermekte olan VFS Global’e teslim edilmesi, süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu süreç içerisinde işlemlerin hazırlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığından alınan randevu dahilinde işlemlerin hazırlanarak süreç hakkında detaylı bilgi akışı yurt dışına çıkış sağlayarak İspanya’ya gidecek olan kişi tarafına aktarım yapılarak süreç ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına bütün bilgiler aktarılmaktadır. Kısa süreli vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi için VFS Global’e randevu sırasında aktarılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanması ve işlem sürecinde randevu sırasında verilmesi zorunlu bir işlem türü olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem sürecinin büyük bir kısmı tamamlanmaktadır.

VFS Global’de işleme alınan belgelerin ve pasaportun incelenme sürecine tabii olmasının ardından işlemlerin gerçekleştirilmesi için İspanya Konsolosluğuna aktarım sağlanmakta ve işlem süreci dahilinde iki kurum arasında gerçekleştirilecek olan işlemlerin ve incelemelerin ardından vize başvuru onayının sağlanması ve işlem sürecinin tamamlanması için gerekli olan süre işlemlerde eksik bulunmaması ve hızlı bir şekilde sağlandığı taktirde bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsamaktadır. Vize başvuru süreci içerisinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin Schengen ülke kuralları dahilinde hazırlanması ve VFS Global’e tesliminin gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanması ve vize onayının verilmesinde pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma gibi bir sorun bulunmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Vize başvurularında hazırlanılan belgelerin VFS Global ve İspanya Konsolosluğu tarafından incelemeye tabii olmasında işlemlerin iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde hizmet veriyor olduğu bilinilmeli, bu günler haricindeki resmi tatil günleri, bayramlar ve iki ülkenin tatil günleri haricindeki günler içerisinde Konsolosluğun ve VFS Global’in hizmet vermediği bilinilmeli ve bu bilgiler dahilinde işlemlerin randevu tarihlerinin ayarlanması ve iş günlerine denk getiriliyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Vize başvuru sürecinde Schengen ülkesi olan İspanya için zorunlu seyahat sağlık sigortasının yapılması süreç içerisinde gerekli olan bir uygulama olarak bilinilmeli ve Schengen kuralları doğrultusunda yabancı vatandaşlar için yapılması gerekli olan bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir