VFS Global İrlanda Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/irlanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/irlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/irlanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  
İrlanda’ya gitmek için bilinmesi gerekli olan bir takım işlemler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Yurt dışına çıkış yaparak İrlanda’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden ilki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin bordo pasaport sahibi olan kişilerin herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olmaması bilinilmelidir. İşlem sürecine dahil olunması gereken bilgilerden bir diğer işlem türü gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin gidiş tarihinden bir ay önce hazırlanılması ve İrlanda Konsolosluğu için aracı kurum görevi görerek işlemlerin resmi olarak alındığı kurum olan VFS Global’e gerekli belgelerin, başvuru formunun ve pasaportun eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

VFS Global için diplomatik pasaport, hizmet pasaportu, hususi pasaport sahibi kişilerin işlem gerçekleştirerek vize sürecine tabii olduğu bilinilmelidir. Yurt dışı vize başvurularında VFS Global’e teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarılmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Alınan randevu dahilinde hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanmasının ardından VFS Global tarafından teslim alınması gereken belgelerin ve pasaportun vize danışmanlığı refakati aracılığı ile aktarımının sağlanmasının ardından teslim sürecinde VFS Global tarafından randevu sırasında teslim alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin haricinde yurt dışı vize başvurularında gerekli olan ve yeni yasa sistemi ile aracı kurum tarafından alınması gereken parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem süreci gerçekleştirilmektedir. Alınmış olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii olmasının ardından VFS Global tarafından işlem süresince incelenen belgelerin İrlanda Konsolosluğuna aktarımı sağlanmaktadır. İki kurum arasında gerçekleştirilmekte olan evrak işlemlerinin tamamlanması ve sürecin tamamlanarak vize başvuru onayının verilmesi iş günleri dahilinde bir iş haftası ile üç iş haftası arasında 2 ile 15 günü kapsayarak tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilmesinde işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli bilgilendirme telefon yolu ile sağlanarak süreç tamamlanmaktadır.

Vize başvurularında dikkat edilmesi gerekli olan bir durum pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bilgilere ek bir bilgi olarak İrlanda Konsolosluğu ve VFS Global’in çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği ve bu günler haricinde alınan belgelerin ve pasaportun işlem sürecine dahil olmadığı bilinilmelidir. Çalışma saatleri ve iş günlerinin dışında resmi tatil günleri, iki ülke bayramları ve dini tatillere işlemlerin denk getirilmesi durumunda süreç içerisinde uzama ve sarkma görülebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir