Irak Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/irak-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/irak/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/irak/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/irak/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/irak/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/irak/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

irak-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Bir islam ülkesi olan ve Türkiye’ye sınır bir ülke konumunda olan Irak, tarihi uzun yüzyıllara dayanan bir ülkedir. Ülke coğrafyası kurak bir yapıya sahip olsada biyoçeşitlilik açısından oldukça önemli bir ülke özelliği göstermektedir. Irak, ekonomik ve kültürel açıdan diğer toplumlardan farklı bir anlayışa sahiptir ve ülke genelinde bu anlayış hakim bulunmaktadır. Irak’a gitmek için yurt dışına yapılmak istenen işlemler gereği istenilen bir takım belgeler ve pasaport işlemlerinin tesliminin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Irak Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine teslim edilmesi istenilmektedir.

Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde gerekli olan belgelerin hazırlanması ve işlemlerin tamamlanması açısından gerekli olan bilgilerin edinilerek işlem sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması için vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlık sürecinde alınan randevu dahilinde destek verilmektedir. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin hazırlanması ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde tesliminin Irak Konsolosluğuna aktarılması için randevu sırasında vize danışmanlığı tarafından işlemler aktarılmak üzere Konsolosluk tarafından alınan randevu doğrultusunda Irak Konsolosluğuna aktarılmaktadır. Bu işlemlerin sürdürülmesi ve gerekli hazırlananan belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde randevu sırasında teslim edilmesinin ardından Konsolosluk çatısı altında bir takım incelemeler ve vize başvuru onayının verilmesi için bir süreç içerisinde dahil edilen işlemlerin tamamlanma ve teslim süreci ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlemlerin türüne göre değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvuru sürecinde Irak Konsolosluğundan alınan randevu sırasında verilmesi gerekli olan bir diğer işlem ise parmak izi uygulamasıdır. Vize başvurusunda bulunan kişi bu işlemlere tabii olmakta ve gerekli işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının sağlanmasında bu işlem önemli pay sahibi olmaktadır. Hazırlanılan ve teslim edilen bütün evrakların ve pasaportun işlem süreci dahilinde incelenmesinde ve vize başvurularının Irak Konsolosluğu tarafından onayının verilmesinin ardından yurt dışı vize başvuru işlemlerinin sonuçlanması ile ilgili alınması gereken bilgi işlemlerin hazırlık aşamasında önemli rol oynayan ve süreci olumlu yönde etkileyen vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanmaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde gerekli bilgilendirme vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yoluyla sağlanmaktadır. Vize başvuru sürecinde Irak Konsolosluğuna 90 günü geçmeyen vize başvuru işlemlerinde işlemlerde aksama olmaması açısından pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma ve benzeri deformasyon ile karşılaşılmaması işlemler açısından önemli rol oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir