Bilginin Yeşerdiği Yer

Menu & Search

Influencer Marketing ‘in Tüm Detayları Bu Kitapta

25/03/2019

                                           

’’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’

Influencer marketing son yılların en trend konularının başında geliyor. Sosyal medyada etki sahibi olan influencerlar hem sosyal medya hesabı ile kazanç elde etmek isteyen kişilerin hem de içerikle pazarlama yapmak isteyen marka ve ajansların merceği altında. Bu derece göz önünde olan influencer marketing, reklam sektöründe ayrı ve rekabetçi bir pazarın da oluşmasını sağladı. Bu konuda hizmet veren pek çok  influencer marketing ajansı açılırken, PR ajansları da  sosyal medya alanında  faaliyet göstermek için dijital kadrolar oluşturdu.  

                                            
2011 yılında Hürriyet bünyesinde bağımsız blog ve web sitesi yayıncılarını bir araya getiren reklam platformu Boomads de süreç içerisinde influencer marketing alanında markalara kreatif proje üretme ve süreç yönetme hizmeti vererek pek çok başarıya imza attı. Boomads’in yönetici kadrosunda yer alan Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor, influencer olmak isteyenlere bir yol haritası çizmek, merak edilen soruları yanıtlamak ve influencer marketing yapmak isteyen markalara ise bu alanda yapılması ve yapılmaması gerekenleri aktarmak üzere ‘’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabını yazdı.  Hürriyet Kitap etiketi ile yayınlanan kitapta Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor ‘un görüşleri dışında  Danla Bilic, Rüya Büyüktetik, Gamze Biran, Çizenbayan, Bianca Somer, Bizevdeyokuz, Hassas Anne gibi 30’u aşkın influencer’ın ilham veren tüyoları yer alıyor.  ’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabında başta aşağıdaki sorular olmak üzere A’dan Z’ye influencer marketing’e dair tüm  merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

• Başarılı influencer iletişiminin stratejisi nasıl olmalı?
• Markaların, influencer marketing çalışmalarında yaptığı hatalar neler?
• Influencerlar profilleriyle ne zaman kazanç elde etmeye başladılar? 
• Nasıl influencer olunur?

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.
 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Reklam

Ürün, hizmet ve site tanıtımı gibi konularla ilgili reklam vermek için reklam bölümünü inceleyiniz ayrıntılı bilgi almak içinse iletisim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Related article
Yepyeni Ford Puma: Şehirli Bir SUV!

Yepyeni Ford Puma: Şehirli Bir SUV!

Ford’un yeni SUV otomobili Yepyeni Ford Puma; modern, şık ve…

Coronavirüs Döneminde Hızlı Olan E-Ticaret Markaları Kazanıyor!

Coronavirüs Döneminde Hızlı Olan E-Ticaret Markaları Kazanıyor!

Covid-19 tüketici alışkanlıklarını değiştirdi. Süper marketlerin kasa önlerinde oluşan uzun…

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Samsung Galaxy Serisinin En Güçlüsü: Note10

Yüksek performanslı yeni Galaxy Note10 serisi ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın!…

Bununla ilgili tartışma post

  1. Köpek Balığı dedi ki:

    Bir ara youtuberlar da çok fazla olmuştu, videoları merakla izleniyordu ama sanırım piyasa doydu. Bu influencerlar için de geçerli, her tarzdan insan yüzlerce hatta binlerce kişi takipçi kasarak veya farklı taktiklerle kitle toplayarak para kazanmayı amaçlamakta. Bu kitap ile başarı sağlamak isteyenler artık çok farklı konular bulmalı.İş gittikçe zorlaşıyor, ayrıca çok fazla takipçinin olması bir anlam da ifade etmiyor, bu kitlenin satın alma veya yönlendirilmeye de müsait olması gerekir. Ticari olarak getirisi olmayan bir influencerla kimse ikinciye çalışmaz ve negatif puanla bir daha iş bile yapamaz piyasada…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arama anahtar kelimenizi yazın ve aramak için enter tuşuna basın