Influencer Marketing ‘in Tüm Detayları Bu Kitapta

                                           

’’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’

Influencer marketing son yılların en trend konularının başında geliyor. Sosyal medyada etki sahibi olan influencerlar hem sosyal medya hesabı ile kazanç elde etmek isteyen kişilerin hem de içerikle pazarlama yapmak isteyen marka ve ajansların merceği altında. Bu derece göz önünde olan influencer marketing, reklam sektöründe ayrı ve rekabetçi bir pazarın da oluşmasını sağladı. Bu konuda hizmet veren pek çok  influencer marketing ajansı açılırken, PR ajansları da  sosyal medya alanında  faaliyet göstermek için dijital kadrolar oluşturdu.  

                                            
2011 yılında Hürriyet bünyesinde bağımsız blog ve web sitesi yayıncılarını bir araya getiren reklam platformu Boomads de süreç içerisinde influencer marketing alanında markalara kreatif proje üretme ve süreç yönetme hizmeti vererek pek çok başarıya imza attı. Boomads’in yönetici kadrosunda yer alan Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor, influencer olmak isteyenlere bir yol haritası çizmek, merak edilen soruları yanıtlamak ve influencer marketing yapmak isteyen markalara ise bu alanda yapılması ve yapılmaması gerekenleri aktarmak üzere ‘’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabını yazdı.  Hürriyet Kitap etiketi ile yayınlanan kitapta Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor ‘un görüşleri dışında  Danla Bilic, Rüya Büyüktetik, Gamze Biran, Çizenbayan, Bianca Somer, Bizevdeyokuz, Hassas Anne gibi 30’u aşkın influencer’ın ilham veren tüyoları yer alıyor.  ’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabında başta aşağıdaki sorular olmak üzere A’dan Z’ye influencer marketing’e dair tüm  merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

• Başarılı influencer iletişiminin stratejisi nasıl olmalı?
• Markaların, influencer marketing çalışmalarında yaptığı hatalar neler?
• Influencerlar profilleriyle ne zaman kazanç elde etmeye başladılar? 
• Nasıl influencer olunur?

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.
 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Influencer Marketing ‘in Tüm Detayları Bu Kitapta” üzerine bir yorum

  1. Bir ara youtuberlar da çok fazla olmuştu, videoları merakla izleniyordu ama sanırım piyasa doydu. Bu influencerlar için de geçerli, her tarzdan insan yüzlerce hatta binlerce kişi takipçi kasarak veya farklı taktiklerle kitle toplayarak para kazanmayı amaçlamakta. Bu kitap ile başarı sağlamak isteyenler artık çok farklı konular bulmalı.İş gittikçe zorlaşıyor, ayrıca çok fazla takipçinin olması bir anlam da ifade etmiyor, bu kitlenin satın alma veya yönlendirilmeye de müsait olması gerekir. Ticari olarak getirisi olmayan bir influencerla kimse ikinciye çalışmaz ve negatif puanla bir daha iş bile yapamaz piyasada…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir