Grenada Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/grenada-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/grenada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/grenada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/grenada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/grenada/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/grenada/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

grenada_buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Grenada için işlem gerçekleştirerek gitmek isteyen kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde bilinilmesi gerekli bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içinde işlemlerin alımında Grenada Büyükelçiliği veya Konsolosluğu adında kurumlar hizmet vermemekte ve resmi işlem süreci için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanmakta olduğu İngiltere Büyükelçiliğii veya Konsolosluğuna tesliminin gerçekleştirilmesinin sağlanıyor olması gerekmektedir.

Vize başvuru sürecinde Grenada için işlem süreci dahilinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bordo pasaport, gri pasaport, kırmızı pasaport ve yeşil pasaport sahibi kişiler resmi vize başvuru sürecine dahil olarak işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. İşlemlerin aktarımında hazırlık sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve İngiltere Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna aktarımının gerçekleştirimi sağlanılmalıdır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde Grenada için işlem gerçekleştiren kişilerin resmi işlem sürecine dahil olmadan bir ay öncesi bir tarihten gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecine dahil edilerek herhangi bir eksik gözlenilmemesi sürecin işleyişi açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgi niteliği taşımaktadır. Grenada’ya seyahat için uçak bileti rezervasyonu, pasaport işlemleri, pasaportun güncel bilgiler içermesi, İngiltere Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinden alınan randevu sırasında gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanılması ve iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde resmi işlem sürecine gerekli belgelerin aktarımının sağlanıyor olması Konsolosluk işlemleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Resmi işlemlerin Konsolosluğun incelemesine tabii olmasının ardından gerekli vize başvuru onayının verilmesi ve vize alımının sağlanılması bir iş haftası ile iki üç haftası arasında değişkenlik göstererek resmi işlem süreci tamamlanmaktadır. Vize başvurularında Konsolosluk işlemlerinde aksama ve gecikme olmaması adına İngiltere Konsolosluğu tarafından teslim alınan belgelerin ve pasaport bilgilerinin güncel olması ve randevu saatinde tesliminin gerçekleştirilmesi resmi işlem sürecine olumlu etki sağlamaktadır. İşlem türüne göre resmi işlemlerin sürecinde uzamalar gözlenebilmektedir. Bu sebep ile alınan randevu ve işlem süreci Konsolosluk işlemleri için dönemsel yoğunluğun olduğu ay ve haftalar, bayram tatilleri ve resmi tatil günlerine dahil edilmeden takvim üzerinden uygun bir tarihte randevu alımının sağlanılıyor olması önemli bir bilgi özelliği göstererek süreci olumlu bir şekilde etkilemektedir.

Grenada için gidiş ve dönüş tarihleri üzerinden pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunurluğunun sağlanılıyor olması resmi işlem süreci dahilinde büyük bir önem taşımakta olan bilgi özelliği göstermektedir. Bu bilgilere ek olarak mevcut pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılması durumunda İngiltere Konsolosluğu tarafından alınan işlemlerde aksama ve gecikme gözlenebilmektedir.

Not: Vize süreçleri Grenada Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir