VFS Global Fransa Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/fransa-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/fransa/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/fransa/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

fransa-bayragi

Yurt dışına çıkış işlemleri için Fransa dünya genelinde en çok turist alan ülke konumundadır. Yurt dışı vize işlemlerinde Fransa Konsolosluğu’nun vatandaşlar ve ülke girişi için talep ettiği bir takım vize işlemleri mevcut bulunmaktadır. Bu vize işlemleri için bir kaç prosedür ve işlemlerin yerine getirilmesi için istenilen evraklar mevcut bulunmaktadır.

90 günü geçmeyen vize başvuru işlemlerinde yapılan başvurular Fransa Konsolosluğu tarafından direk gerçekleştirilmemektedir. Bu tür bir vize işlemi için 90 günü geçmeyen vize başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum olan VFS Global aracılığı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşme sürecinde yetkili aracı kurum olan VFS Global tarafından işlemler randevu ile gerçekleştirilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Fransa’ya gitmek için gerekli evrak ve belgelerin önceden hazır bulundurularak işlemlere tabii tutulması için randevu yolu ile VFS Global’e teslim edilmesi gerekmektedir. İşlemler sırasında herhangi bir problem yaşamamak için gerekli olan belgelerin hazırlanmasında yetkili aracı kurum olan VFS Global onayında yönlendirilen vize danışmanlığı yapan firma tarafından işlemler hazırlanma sürecinde gerekli evrakların ve başvuru için gereken bilgilerin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak VFS Global’e teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Burada teslim edilen evraklar VFS Global tarafından işleme tutularak yurt dışı vize işlemlerinin büyük bir kısmı burada gerçekleşmektedir. Bu işlemlerin ardından kalan işlemler VFS Global ile Fransa Konsolosluğu arasında geçmektedir. Bütün bu vize alım işlemleri için gerekli belge ve evrakların eksiksiz olması işlem kolaylığı ve kısalığı açısından büyük önem taşıyan önemli bir durumdur.

[accordion]
[toggle title=”Randevu VFS’den almak zorunlu mudur ? “]
Bağlı olduğu ülkeler için zorunludur. Fakat acenteler bu işleri sizin yerinize gerçekleştirbilir.
[/toggle]
[/accordion]

Fransa vizesi alım işlemlerinde Konsolosluk tarafından yapılmakta olan işlemler iş günleri süresince yapılan işlemlerdir ve işlemlerde sarkma olmaması açısından bu işlemlerin Türkiye ve Fransa Konsolosluğu‘nun özel günler, bayramlar, tatil günlerine denk getirilmemesi iş günleri dahilinde olan vize işlemlerinde aksama ve herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu vize işlemlerinde VFS Global tarafından Fransa Konsolosluğuna teslim edilen evraklar 2 ile 15 gün içerisinde bir işlem sürecinde bulunmaktadır ve bu işlemlerin süreçleri hakkında detaylı bilgi alınması için yetkili aracı kurum tarafından yönlendirilmiş olan vize danışmanlığı tarafından bilgi edinilebilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir