Estonya Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

2007 yılından beri Estonya Schengen bölgesinin sınırlarına dâhil olmuştur. Eğer vize başvurusu yapmak istiyorsanız, sahip olduğunuz pasaportta en az iki sayfa boş olmalıdır. Ve geçerli olabilmesi için bitiş tarihinden beri en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.

Pasaportları ilk alış tarihinizden 10 yıl geçtiyse, gereken temsilcilere müracaat edip, yenisi almanız gerekmektedir. Estonya schengen vizesi aldığınız tarihten itibaren 10 yıl geçtiyse, vizeniz kesinlikle kabul edilmeyecektir. Temsilcilere müracaat ederken form doldurmanız gerekecektir. Bir tane renkli fotoğrafa ihtiyacınız olacak, lütfen resmi kesip yapıştırmayınız.

Estonya ülkesinde geçerli olan bir sağlık raporu, yapacağınız yolculuğun nedenini ispat eden bazı belgeler: vize davetiyesi, herhangi bir turizm acentesinden almış olduğunuz makbuz, ulaşmış olduğunuz ülkeye giriş izninizin olduğunu gösteren herhangi bir evrak gibi belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Ülkede kalmak istediğiniz süre içinde yeterli maddi koşullara sahip olduğunuzu gösteren belgelere de ihtiyacınız var, herhangi bir tapu, banka cüzdanı, maaş belgesi olabilir. Estonya schengen vizesi başvurusu yaptığınızda birkaç çeşit başvuru tipi vardır.

Bazı kişiler C tipi vizeden yani kısa süreli seyahat vizesinden muaf tutulurlar. Estonya ülkesine, ülkenin cumhurbaşkanının, hükümet çalışanlarının ve Danıştayların daveti ve izniyle gelenler. 6 yaşından küçükler, devletlerarasında ara sıra yapılan bazı antlaşmalar için gelenler. Avrupa Birliği üyeleri ve onların aile üyeleri, Öğrenciler, yüksek lisans yapan veya onun dengi durumunda akademik çalışmalar yapan kişiler, uluslararası çalışmalar yapan bilim adamları ve akademisyenler.

Vize başvuruları, pasaport ve diğer belgeler için Estonya schengen vizesi randevu almanız gerekir, bütün bunları çevrimiçi yapabilirsiniz. Estonya ülkesine ulaşan herkesin geldikleri ülkelere göre ayırt etmeden, bazı kurallara uyması gerekmektedir. 15 yaşından büyük çocukların kendilerine ait yolculuk belgeleri ve sahip oldukları belgede güncel fotoğraf olmalıdır.

Eğer çocuklar 7 ile 15 yaş arasındaysa anne veya babalarının pasaportta bilgilerinin bulunması gerekir. Eğer çocuk 7 yaşından küçükse, ebeveynlerinin kullandığı pasaportta fotoğraf bulundurma zorunluluğu yoktur.
Belirtilen bu evraklardan ve şartlardan biri eksik olduğunda vize almanız imkânsızdır. Eğer çocuk anne veya babasının pasaportunda yer alıyorsa, ebeveynlerin isteğiyle vizeye kabul edilebilir. Eğer vize almaktan muaf tutulduysanız, ülkeye girdiğinizde pasaportunuzu ibraz etmek zorundasınız. 7 ile 15 yaş arasında ki çocuklar yanlarında ebeveynleri olmadan yolculuk yapıyorsa, yanlarında noter tasdikli bir izin kâğıdı göstermek zorundadırlar. Şimdiden herkese iyi tatiller ve iyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir