Çin Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cin-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/cin” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cin/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

cin-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Çin, Uzak Doğu Asya’da yer alan ve ülke nüfusu dünya üzerinde en fazla olan bir ülke özelliği göstermesi ile bilinilmektedir. Çin için gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gereken bir takım vize başvuru işlemleri ve işlemler dahilinde bilinilmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Çin’e gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna mensup kişiler vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmek zorundadırlar.

Vize başvuru süreci dahilinde gerçekleştirilen işlemlerde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hazırlık sürecinin resmi işlem sürecine dahil edilmeden bir ay öncesinden sağlanıyor olması resmi işlem süreci dahilinde herhangi bir problem ve eksik bilgi-belge ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde Çin Konsolosluğuna teslim edilerek resmi işlem sürecine dahil edilmesi adına süreç içerisinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve vize danışmanlığı refakati aracılığı ile resmi işlem sürecine dahil edilmek üzere Çin Konsolosluğuna tesliminin alınan randevu dahilinde gerçekleştirilmesi sağlanılmaktadır.

ÇinVize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Çin Konsolosluğu’ndan alınan randevu ile teslim edilmesinin ardından Konsolosluk çalışanları tarafından gerekli belgelerin ve pasaportun incelenmeye tabii olması ile resmi işlem süreci gerçekleştirilmektedir. Bilinmesi gereken bir bilgi, Çin Konsolosluğu herhangi bir aracı kurum veya kuruluş ile resmi işlem kabul etmemekte ve resmi işlem süreci direkt olarak Çin Konsolosluğu tarafına aktarım ile vize başvurularının kabulü gerçekleştirilmektedir. Vize başvurularında resmi incelenme sürecinde randevu sırasında Çin Konsolosluğu tarafından alınması istenilen parmak izi uygulamasına tabii olunurak 5 yıl süre ile bütün seyahatlerde kolaylık sağlanılmakta ve herhangi bir işlem sürecine dahil olunmadan Çin’e gidiş sağlanabilmektedir.

Çin Konsolosluğu tarafından alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme ve onay sürecine dahil edilmesi ile birlikte vize alımı için incelenme ve onay süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına teslim edilen belgelerin ve pasaport bilgilerinin güncel olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu bilgiler dahilinde pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma bulunmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması işlem süreci açısından gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır. Vize başvurularında herhangi bir eksik bilgi ve uzun süreli işlem türü hakkında detaylı bilgi alımı için gerekli prosedürlerin incelenmesi ve bilgi-belge temininin sağlanıyor olması herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli bir etki göstermektedir.