Çek Cumhuriyeti Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cekcumhuriyeti-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cekcumhuriyeti” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/cekcumhuriyeti” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cekcumhuriyeti/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cekcumhuriyeti/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

cekcumhuriyeti-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Çek Cumhuriyeti bir Avrupa Birliği Schengen Ülkesi olarak orta Avrupa’da yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti için ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç dahilinde yapılması gereken işlem bilgileri bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi vatandaşlar için vize başvuru sürecine tabi olarak işlem gerçekleştirimi sağlanması gerekmektedir. Vize başvrularında işlemlerin Schengen ülke kuralları dahilinde gerçekleştiriliyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımakta ve işlem sürecini etkilemekte olan bir faktör etkisi göstermektedir.

Çek CumhuriyetiÇek Cumhuriyeti Vizesi başvurularında gerekli hazırlık sürecinin sağlanmasında resmi işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir ay öncesinden hazırlanıyor olması işlem sürecinde büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve resmi işlem sürecine dahil edilerek işlem görmesinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı yapan kurum aracılığı ile alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanarak aracılık gösterilerek resmi işlem sürecine dahil edilmesi sağlanılmaktadır. Vize başvurularında Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından yönlendirilen ve resmi işlemlerin alındığı kurum olan VFS Global tarafından resmi işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Çek Cumhuriyeti 2Vize başvurularında gerekli işlemlerin VFS Global’den alınan randevu ile gerçekleştirilmesi ve resmi işlemlerin tamamlanarak Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna gerekli belgelerin aktarımı yapılarak vize başvuru sürecinin tamamlanması sağlanılmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde VFS Global tarafından alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde temin ediliyor olması büyük bir önem taşımaktadır. İşlem sürecinde alınması gereken bir diğer işlem türü olan parmak izi uygulamasının verilmesi ile birlikte 5 yıl geçerlilik sağlanılarak bütün Avrupa Birliği Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Vize başvurularında gerekli işlemlerin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilmesi için Çek Cumhuriyeti ve VFS Global arasında gerçekleştirilen işlem aktarım ve incelenmesinin sağlanılması gerekmektedir. Bu işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlandığına dair gerekli bilgi hazırlık sürecinde hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile bilgi akışı sağlanılarak aktarılmaktadır.

Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus VFS Global ve Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde hizmet verdiği ve iş günleri haricindeki bayramlar, resmi tatil günleri, özel günler ve çalışma döneminin yoğun olduğu ay ve haftalarda işlem sürecinde aksamalar olabileceğidir. Pasaport bilgilerinin güncel olması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması vize başvuru süreci açısından büyük bir önem taşımakta olan bir bilgidir. Bu bilgilere ek olarak Schengen ülke kuralları dahilinde istenilmekte olan seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir.