Çin Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cin-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/cin” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cin/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cin/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Çin Halk Cumhuriyeti Asya ülkeleri arasında hem en büyük hem de nüfus olarak en kalabalık ülkelerden bir tanesidir. Geçtiğimiz yıllarda ve halen üretimin ve ticaretin hızla arttığı Çin’e yapılan ziyaretler oldukça artmaktadır. Ziyaretler genelde ticari olarak fuarlara yapılanları ya da seminerlere katılmak ve normal seyahat amaçlı olarak yapılmaktadır. Elbette ki bu ziyaretlerin yapılmasının başında pasaport ve vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra ülkeye yapılan ziyaretler halen tüm popülerliğini kaybetmeyen yapıların görülmesi için turistler tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle turistlerin kullandıkları vize başvuruları oldukça artmış durumdadır.

Çin, Hususi(yeşil), Hizmet(gri), ve Diplomatik(kırmızı), olarak uzun süreli vize ve pasaportları kendi ulusundan olan ve olmayan her vatandaş için uygulamaktadır. İster ticari isterseniz de normal seyahatlarınız için yapacağınız vize başvurularında sizlerden temin etmenizi isteyecek gerekli belgeler ve dökümanları istenecektir. Bu belgeleri getirmediğiniz ya da eksik getirdiğiniz takdirde sizlerin yapacakları vize başvuruları başlatılmadan iptal edilecektir. Bu belgeleri sıralayacak olursak; faaliyet belgesi, en az altı ay geçerliliği olan pasaportlar, kredi kartları fotokopisi, iki tane geçerliliği olan vesikalık fotoğraf, sosyal sigortalar kurumu belgeniz, vergi levhanız, sicil gazeteniz, imza sirküleri, giriş sayısının belirtildiği belge ve son olarak Çin’e ticari amaçlı gidiyorsanız herhangi bir Çin Dış İlişkiler departmanının sizlere yapacakları davetiyeler vize almanız için gerekli belgeler arasında bulunmalıdır. Eğer ticari amaçlı Çin’e yapacağınız seyahatlerinizde gereken davetiye yoksa işlerinde yüksek kalite sağlayan bir acenteden davetiye almanız için teminde bulunabilirsiniz. Alacağınız uzun süreli vizelerde  görüşmeye gideceğiniz yere getirmeniz gereken evraklar arasında Çin’de onaylanmış ve adınıza gönderilen davetiye, bir vesikalık fotoğraf, eğer çalışıyorsanız  ve üzerinize ait herhangi bir şirket varsa maaş dökümanlarınız, eğer akraba ziyaterleri için alacaksanız Nüfus Kayıt Örneğinizi getirmelisiniz. Emekli iseniz bir tane vesikalık fotoğraf, emeklilik cüzdanı fotokopisi, herhangi bir onaylı davetiye, banka hesabı cüzdanı tapu fotokopileri ve son olarak da başvuru formu ve dilekçe gerekmektedir. Eğer okuyorsanız, öğrenci belgeniz ve yaşınız on sekiz yaş altı ise anne veya babanızdan muvafakatname başvuru formu, bir adet fotoğraf ve son olarak size finansal olarak destek sağlayan birisinin gelir belgesi gerekmektedir.

Eklemekte yarar olduğunu düşündüğümüz bir başka şey de; işsiz olan kişilerin geri dönüş temini olmadığı için vize almaları mümkün olmamaktadır. Yapacağınız vize başvurularınız Çin Konsolosluğuna yazacağınız dilekçenizi Türkçe yazabilirsiniz. Vizeniz için yapılacak ücretlendirmeler ise vizenize göre farklılık göstermektedir. Fakat Çin’e ilk defa gidecek birisi için sadece tek girişli vizeler verilmektedir. Bu durumdaki kişiler için ulusal vize uygulaması da gerekli dökümanları sonunda verilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir