VFS Global Bulgaristan Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/bulgaristan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/bulgaristan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/bulgaristan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

bulgaristan-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Balkanlar’da bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yakın bir ülke özelliği gösteren Bulgaristan, Avrupa’da yer almaktadır. Bulgaristan’a gidecek olan kişiler tarafından bilinmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Bulgaristan Konsolosluğu tarafından tayin edilen resmi kurum niteliğindeki VFS Global aracılığı ile işlemler gerçekleştirilerek vize çıkışı için gereken aktarım Bulgaristan Konsolosluğuna aktarılmaktadır.

Yurt dışına çıkmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin sürece dahil edilmesinde, bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olmaktadır. Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi kişiler vize başvuru sürecinden muaf olarak işlem gerçekleştirmeden gidiş sağlayabilmektedir. Bulgaristan’a gitmek için bilinilmesi işlem süreci ve ülke bilgisi açısından önemli olan bir diğer bilgi, Bulgaristanın bir Schengen ülkesi olması ve Avrupa Birliği Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilerek vize başvurularının tamamlanması gerekmektedir.

Yurt dışı vize başvuru sürecinde VFS Global’e teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde alınan randevu dahilinde aktarımının gerçekleştirilmesi, işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Bulgaristan için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hazırlık sürecinde hazırlanarak VFS Global’e teslim edilmesi işlem süreci içerisinde olabilecek eksik evrak ve eksik bilgiden kaynaklanan işlemlerin aksaması gibi durumların önüne geçmekte olan önemli bir faktör etkisi sağlanmaktadır. Alınmış olan randevu dahilinde işlemlerin hazırlanması ve vize danışmanlığı desteği ile VFS Global tarafından alınan randevu ile resmi işlem sürecinin başlamasında önemli bir etmen olan viz danışmanlığının desteği ile VFS Global’e aktarılan belgelerin ve işlemlerin incelemeye tabii olması sırasında işlem süreci dahilinde istenilmekte olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem süreci VFS Global çatısı altında tamamlanmaktadır. Vize başvuru sürecinde tamamlanmakta olan işlemlerin VFS Global’de incelenmeye tabii olmasının ardından işlem sürecine dahil olan belgeler ve pasaportun Bulgaristan Konsolosluğuna aktarımı sağlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından Bulgaristan Konsolosluğu tarafından alınmış olan belgelerin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilerek, vize çıkışının sağlanması için işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmakta ve vize alımı sağlanmaktadır. İşlem sürecinin tamamlanması ve vize alımının sağlanmasında işlem sürecinin hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı tarafından telefon yolu ile bilgi sağlanarak vize alımı gerçekleşebilmektedir.

Vize başvuru sürecinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olup, pasaport üzerinde herhangi bir deforme bulunmaması, işlem sürecinin Bulgaristan Konsolosluğu’nun ve VFS Global’in çalışma saatleri ve iş günleri haricinde özel günler, bayramlar ve resmi tatil günleri çerçevesinde hizmet vermediği bilinilmeli ve bu doğrultuda işlem sürecinin tarih aralığı ayarlanmalıdır. Buna ek olarak Bulgaristan’a gidecek olan vatandaşların zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir