VFS Global Belçika Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/belcika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/belcika” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/belcika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

belcika-bayragi

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Ülkeler arası geçiş ve bir ülkeden bir ülkeye ziyaret etme durumları belirli prosedürler ile gerçekleşmektedir. Herkes kendi ülke sınırları içerisinde rahatlıkla bir ilden bir ile giderken; farklı bir ülkeye geçişte bir takım belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgelerin başlıca önemlileri ve ihtiyaç duyulan konular, ziyaret edilecek ülke başkonsolosluğu şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle şahsi bilgileriniz, statü veya mesleğiniz, maddi durumunuz, ziyaret sebebiniz ve benzeri durumlar vize başvurularınız açısından gerekli olmakta ve bu durumlar dâhilinde Belçika başkonsolosluğu tarafından başvurunuzun kabul edilip edilmeyeceği değerlendirilmektedir.

Bu durumda öncelikle gidilecek ülkenin hangisi olduğuna karar verilmesi gerekmektedir. Ülkemizde bulunan Vfs global başvuru hizmetleri veren merkezler bulunmaktadır. Bu merkezleri arayarak öncelikle görüşme için randevu alınması gerekmektedir.

Randevu alındıktan sonra işlemler daha kısa sürmektedir. Randevu alınmadan gidildiği takdirde hem gerekli belgelerin temin edilmemmiş olması hem de sıranın gelip gelmemesi muamması ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Birde bulunduğunuz şehirde Vfs global randevu alınmadan gideceğiniz bir merkez olmama ihtimali çok yüksek olmaktadır. Vfs global randevu alınırken, randevuya gelirken gerekli olacak belgeler size belirtilmektedir. Bu şekilde eksik belge götürmeden tek seferde Belçika Vfs global randevu da başvurunuzu gerçekleştirmiş olmaktasınız.

Belçika Vfs global başvurusu için randevu almak istediğinizde, Belçika Vfs global iletişim; Antalya, Bodrum ve Gaziantep başvuru merkezlerinden size en yakın olanı, 0212 373 58 04 numarasını hafta içi saat: 08.30 – 12.00 ve 13.00 – 17.00 saatleri arasında arayıp randevu alınabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin Vfs global sitesi üzerinden ön bilgi almak açısından sayfayı gözden geçirmeleri ve istenen belgeleri eksiksiz olarak tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru esnasında istenen ücreti ödemeniz başvuru geçerliliğini sağlamaktadır.

Ortalama 20 gün içerisinde başvurunuzun akıbeti belli olmakta ve vize başvurunuzun kabul edilmesi dâhilinde ziyaretiniz gerçekleştirebilmektesiniz. Antalya, Bodrum ve Gaziantep başvuru merkezleri daha çok kısa süreli başvurular için hizmet vermektedir. Diğer iller için ise Ankara’daki Belçika büyük elçiliğinden uzun süreli vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Sizin için tüm hizmet kolaylığı sağlanmaktadır.

Gereken en küçük bilgi ve belgeler telefon ile yapacağınız randevu iletişiminde belirtilmekte ve başvurunuzun geçerli olması ve sonucunda kabul edilmesi için evrakların en iyi şekilde hazırlanması sağlanmaktadır. Diğer taraftan asıl yetki ise Belçika büyük elçiliği ve konsolosluğuna düşmekte ve kabul edilip edilmeyeceğine karar oradan çıkmaktadır.

Not: Vize süreçleri Belçika Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir