Blog Yazarları Çalıştayı Sizlerle!

Blog Yazarları Çalıştayı bu yıl 17 Kasım’da Kadir Has Üniversitesi ev sahipliği ile gerçekleşecek. Blog dünyasının, blog yazarlarının ve blog kavramının enine boyuna tartışılacağı etkinlikte içerik üretmek için çaba sarf eden ve bugüne kadar üretmekten vazgeçmeyen değerli blogger arkadaşlarla birlikte olacağız. 

Blog yazarlığı son yıllarda popülaritesini kaybetti, fenomenler altın çağını yaşıyor, bloglar öldü, artık kimse blog yazmıyor… gibi birçok farklı bakış ve son yıllarda karşımıza çıkan öngörüler var. Ancak bu görüşlere ufak bir noktalı virgül koyarak, yepyeni bir bakış açısı; Blog Yazarları Çalıştayı ile karşınızdayız.

Çalıştayın en önemli hedeflerinden biri dijital miras niteliği taşıyan blogların yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi üzerine odaklanıyor. Yeni okuma alışkanlıkları, özgün ve kaliteli içerik üretimi gibi bir çok konunun yer alacağı çalıştay 17 Kasım tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Dijital kültürün geliştirilmesi, özgün içerikler ve bu kültürün yaygınlaştırılmasını destekleyen platformlar denildiğinde aklımıza ilk olarak blog dünyası gelir. Yıllar önce blog dünyası altın çağını yaşıyordu. Bugünün Twitter fenomenliği, o yıllarda bloggerlık olarak karşımıza gelmişti. Elbette ki blog dünyası içerik üretmeye ve Google’ın sıralamalarında yer almaya devam ediyor. Bundan sonra da yer almaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Blog Yazarları Çalıştayı

 “Üçüncü Blog Yazarları Çalıştayı” etkinliğinde sizlerle beraber blog dünyasının bugünkü durumunu yorumlayacağız. Çalıştay bütün blog yazarlarının ve bloglara ilgili duyan kişilerin katılımına açık olarak düzenlenecek.

Çalıştayın açılış konuşmasını Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Çiğdem Bozdağ yapacak. Ardından da “Blog yazımında başarının parametreleri nelerdir? ROI ya da popülerlik başarı parametrelerini belirler mi?” oturumu ile karşınızda olacağız. Sonrasında ise benzer oturumlarla çalıştay konuşmalarına devam edilecek. Tabi ki kadın bloggerlar unutulmadı, son oturumda İsmail Hakkı Polat’ın konuşması ve Evren Soyuçok’un başkanlığında “Gelecek vadeden bloglar” konusu sizleri bekliyor olacak.

Birçok blogger arkadaşla birlikte Blog Yazarları Çalıştayı etkinliğinde aranızda olacağım. Çalıştaya dair detaylı bilgileri Evren Günlüğü‘nde bulabilirsiniz.

Buradan siz değerli okuyucularımız ve blog yazarlarını “Blog Yazarları Çalıştayı” etkinliğine davet etmek ve #BlogÇalıştayı etiketi ile de paylaşımlarınızı görmek istiyoruz. Etkinlikte görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir