Sosyal Sorumluluk

BENVOG – Köy Okullarına Yardım Projesi

unnamed

Başkent Üniversitesi (Ankara) gönüllü öğrenci topluluğu BENVOG (Bir Elin Nesi Var Öğrenci Girişimi) her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen “Köy Okullarına Yardım Projesi”ni bu dönem de Başkent Üniversitesi’nin personel ve öğrencilerinin katkılarıyla yeniden yürütecektir. Proje kapsamında köy okullarına kıyafet ve kırtasiye malzemeleri  gönderilmesi planlanmaktadır. Yardımlar 15 Aralık 2016 Perşembe gününe kadar İİBF binası 3. Kattaki B-302 (Dr. Zuhal Şenyuva), B-306 (Dr. Tülay Korkmaz Devrani) veya çay ocağına (Özcan Kılıç) bırakılabilir. Çocukların yüzünü güldürebilmek için herkesin katkısını bekliyoruz.

Not: Çok temiz ve kullanılabilir durumda olan ikinci el kıyafetler de (mont, kazak, pantolon, atkı, bere, eldiven gibi) getirilebilir.

unnamed-1

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment