WhatsApp Artık Bilgisayarda !!

Baykusgrup ailesine online ortamda katıldıktan sonra ilk yazımı sizlere hepimizi zor durumdan kurtaracak , bir çoğumuzun yanından ayırmadığı , ayırsa da “ahh kim alacak şimdi onu taa oradan ” dedirten hepimizin vazgeçilmez uygulamalarından biri olan “Whatsapp” tan yeni bir özelliğini tanıtmak için yazıyorum.

Whatsapp Web nedir ? Nereden çıktı bu !

Whatsapp uygulaması ilk çıktığından beri kendinden çok söz ettirdi. Herkes bir anda adapte oldu. Daha önce kullanılan bir çok 3.parti yazışma programlarına kafa tuttu bizim ufaklık. Abileri BBM(BlackBerry Messenger) , Facebook Messenger , FaceTime ve Samsung Chat gibi bir çoğu hala bir kullanıcı savaşı verirken Whatsapp neredeyse tüm akıllı telefon sahiplerine kendi basitliği ve hızlılığıyla ulaştı .

Daha sonra bu basitliğini koruyarak bir çok yenilik ekledi kendisine. İlk önce çiftlerimizi birbirine düşmesine hatta ” Gördüm ben yazdıktan sonra da girmişsin ama bana cevap neden vermedin ? ” diyerek düşüren , sonrasında işi daha da abartarak yanda gördüğünüz masum mavisiyle bizi tekrar kendine aşık eden “Görüldü , okundu”  tik ikizleri ..

Şimdi ise biraz olsun gönülleri alan o “Whatsapp Web” uygulaması !

Whatsapp Web biz kullanıcıları artık oturduğu yerden bilgisayardan kullanmasına , annelerimizin “Oğlum artık bırak şu telefonu elinden ” söylemlerine ilaç olmasına , telefonun küçük ekranlarında yazılanlarını okuyacağız diye göz bozulmalarına deva olan “Whatsapp Web” ..

Artık Android kullanıcıları son sürümüne yükseltilmiş her marka telefon için çalışabilen Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra bilgisayarlarından web.whatsapp.com linkini Google Chrome tarayıcısıyla sayfaya ulaştıktan sonra telefonundan ,

Whatsapp –> Menu –> Whatsapp Web

yolunu kullanarak web sayfasındaki QR kodunu telefonla okutarak kullanmaya başlayabilirler .

Söylemekte üzülüyoruz ama şimdilik sadece Android işletim sürümü ve sadece Chrome tarayıcısı ile çalışabilen bir sistemdir. Çok yakında Apple marka telefonlarda ve diğer tarayıcılarda da çalışabilir olucağını söylemek zor değil..

Whatsapp Web Sitesi :   web.whatsapp.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir