iDATA Ankara

  • İDATA Schengen ülkelerinin Almanya be İtalya elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

 

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde Almanya ve İtalya’ya gidecek olan kişilerin gerçekleştirmeleri gereken bir işlem süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde süreç içerisinde hizmet vermekte olan iDATA aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilerek vize başvuru sürecinin büyük ölçüde tamamlanması sağlanmaktadır. iDATA, Almanya Konsolosluğu ve İtalya Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu resmi bir aracı kurumdur.

Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde yurt dışına çıkış yapacak olan kişiler tarafından işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması ve sürece dahil edilmesi için iDATA’dan alınan randevu ile işlemlerin gerçekleştirilmesi ve gerekli belgelerin ve pasaportun resmi vize başvuru sürecine dahil edilmesi gerekmektedir.

NOT ! Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili  kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz. (Firmamızın içerisinde bulunan bilgiler İDATA firmasının resmi web sitesinden alıntıdır.)

almanya5iDATA’nın Ankara’da hizmet vermekte olan ve vize başvuru işlemlerinin Almanya ve İtalya için resmi olarak alındığı kurum görevi görerek vize işlemlerinin alımı sağlanmaktadır. Ankara’da ikamet eden veya Ankara’da işlem gerçekleştirerek İtalya veya Almanya’ya gitmek isteyen vatandaşlar tarafından resmi işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanılması ve iDATA ofisinden telefon aracılığı veya ziyaret gerçekleştirilerek alınmış olan randevu dahilinde süreç içerisinde teslim edilmesi gerekli olan belgelerin eksiksiz ve doğru olması büyük önem taşımaktadır.

İşlemlerin gerçekleştirilmesinde iDATA’ya teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile sürece dahil edilen evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve Ankara’da hizmet vermekte olan iDATA ofisine tesliminin sağlanmasında, süreç içerisinde eksik belge ve herhangi bir bilgi yanlışı olmaması adına gerekli aktarım sürecinde hizmet veren bir kurum görevi görmektedir.

almanya-ulke

Vize başvuru süreci içerisinde iDATA tarafından alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve evrakların gidilecek olan ülkeye göre İtalya veya Almanya Konsolosluğuna aktarımının sağlanması ile vize başvuru süreci içerisin de gerekli başvuru onayının verilmesi ve aktarım süreci ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek işlem süreci tamamlanmaktadır.Vize başvuru süreci içerisinde iDATA’nın Ankara’da hizmet vermekte olan ve işlemlerin alındığı ofiste işlem süreci dahilinde Almanya veya İtalya vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından verilmesi gerekli olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem gerçekleştirilmektedir.

[accordion]
[toggle title=”Vize Başvuru İşlem Süreci Ne Kadar Sürmektedir ?”]

Bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek işlem süreci tamamlanmaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

Yurt dışı vize başvurularında İtalya ve Almanya’nın Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilerek vize alımının sağlanması açısından ilk kez işlem gerçekleştirecek olan kişiler tarafından verilmesi gereken parmak izi uygulamasına tabii olunması ile  yıl süre ile vize başvuru süreci içerisinde herhangi bir işleme tabii olunmadan Schengen ülkelerine seyahat gerçekleşebilmektedir. Vize işlemlerinde verilen parmak izi daha önceden verilmiş ise geçerliliğinin olduğundan emin olunması ve işlem süreci içerisinde iDATA tarafından bilgi edinilmesi gerekmektedir.

[accordion]

[toggle title=”Parmak İzi Zorunlu mudur ?”]

25 Eylül 2014 tarihi ile gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır ve bu uygulama sayesinde 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine girmek için bir daha herhangi bir parmak izi verme zorunluluğunda kalınmamaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

Almanya ve İtalya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından iDATA’nın Ankara’da hizmet vermekte olan şubesine teslim edilecek olan pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az  6 ay sonrası bir tarihe kadar geçerliliğinin bulunması, pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir