Almanya Vize İşlemleri

Almanya vizesi başvurusu 25 Eylül 2014 itibari ile parmak izine geçmiş olup randevu almadan başvuru yapılmamaktadır.Eğer başvurularınızı 90 gün veya daha kısa ise iDATA firması üzerinden başvuru yapabilirsiniz.Başvurularınızı eğer 90 günden daha uzun süreli (ulusal vize) ise iDATA üzerinden randevu alıp, Almanya Konsolosluğuna başvuru yapmalıdır.

  • Aile birleşimi, oturum izni, çalışma vize için lütfen departmanımızı arayınız.Vize başvuru yapmadan önce randevu alımını 30 gün öncesinden yapmanız sıkıntısız bir başvuru süreci geçirmenize büyük bir etkendir.
  • Almanya vizesi randevu alım işlemleri yaklaşık 2 gün sonrasına verilmektedir. Randevu sonrası başvuru esnasında size verilen saatten daha erken bir saatte  iDATA firmasında olmanız tam saatinizde başvurunuzun bitmesine neden olur.
  •  Almanya vizesi başvurularında gerekli evrakları 2016 güncel listelenmiştir. Almanya vizesi başvuruları 25 Eylül itibari ile, parmak izi uygulamasına geçmiş olup artık randevu ile başvuru gerçekleştirebilecekler. Eğer daha önce bir Schengen ülkesine parmak izi vermilmiş ise, vekalet formu ile kişinin kendisinin gitmesine gerek kalmadan başvuru yapılabilecektir.
  • Parmak izi uygulamasının ardından 5 yıl süre ile hiç bir Schengen ülkesine parmak izi vermesine gerek kalmaksızın başvuru yapabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir