Almanya Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Dünya üzerinde yüzlerce ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler arasında çizilen sınırlar, ülke vatandaşlarının bir ülkeden diğer ülkelere seyahat ve benzeri ziyaret sebebinde önemli olmaktadır. Kendi ülkesi içerisinde istediği bölgeye gidebilen vatandaşlar, başka ülkelere gitmek istediğinde bir takım labirentler ortaya çıkmaktadır. Bu labirentler gerekli ve uzun düşünme sonucunda karar verilmiş unsurlar olmaktadır. Her ülke farklı kurallar ve düzen içinde yaşamaktadır.

Ülkelerin kendi içinde oluşturduğu düzen ve halkın yaşam standardı farklı ülkelere karşı alınan kararlarda etkili olmaktadır. Herhangi bir tehlike veya olumsuz durumlara karşı alınmış önlem niteliği taşımaktadır. Bu anlamda ülkeler arası geçişte kullanılan vize ve pasaportlar kişilerin mevki, statü ve maddi durumlarına göre araştırılmaktadır. Almanya schengen vizesi içinde bu şartlar gerekli olmaktadır.

Kendi aralarında sıkıntı yaşanmaması ve rahat giriş çıkışların yapıldığı schengen ülkeleri imzaladıkları anlaşma gereği bu rahatlığa kavuşmuş olmaktadır. Ülkemiz bu anlaşma içerisinde bulunmadığı için Almanya schengen vizesi başvurusu yapmaktadır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belge veya Evraklar

Öncelikle Almanya schengen vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Bunun içinde randevu gününden 15 gün öncesinde gerekli evrakların mail veya posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir.

Belirli yerlerdeki hizmet büroları veya online sitelerden de belgeleri öğrenmek mümkün olmaktadır.

Vekaletname,

En az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan pasaport,

Son 6 aylık süre içerinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf,

Otel ve uçak rezervasyonları bilgileri,

Seyahat sağlık sigortası,

Banka hesap cüzdanı, tapu, araç ruhsatı gibi gelir durumunu açıklayan belgeler,

İlk başvuru ise emniyet müdürlüğünden protokol yazısı,

Taahhütname ve imzalı başvuru formu,

Kimlik fotokobisi, gibi belgeler Almanya schengen vizesi randevu öncesi hazırlanmaktadır.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra çalışanlar veya işverenler açısından;

Antetli kâğıda dilekçe,

İmza sirküleri,

Vergi levhası fotokopisi,

SGK ve işe giriş bilgileri,

Faaliyet belgesi,

SSK hizmet dökümü,

Ticaret sicil gazetesi,

Mümkünse Almanya’ya yapılan ihracat – ithalat beyannameleri, gibi kişilerin durumlarına göre ekstra belgeler istenilmek ile birlikte genel olarak bu belgeler gerekli görülmektedir. Evli olanlar için evlilik cüzdanı, 18 yaşını doldurmamış bireyler için aile onayı gibi belgeler de istenilmektedir.

Ülkeler arası geçişlerde herhangi bir sorun çıkmaması için vize işlemler gerekli görülmektedir. Ülke konsolosluğu tarafından belirtilen evraklar ve bu evrakların yeterliliği sonucu uygun görüldüğü oranda kabul edilmektedir. Sonuçlar ortalama 15 gün ve daha kısa veya uzun sürede belli olmaktadır. İstenilen belgelerin tam olması ve istenilen gelir durumuna sahip olunması olumlu sonuçların gelmesine ve Almanya schengen vizesinin alınmasına yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir