Zambiya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/zambiya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/zambiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/zambiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/zambiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/zambiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/zambiya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

zambiya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Zambiya, Güney Afrika üzerinde bulunan ve bağımsızlığını yeni sağlamış bir ülkedir. Zambiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Namibya, Tanzanya ve Zimbabve gibi ülkelere komşu bir ülke konumunda bulunmaktadır. Ülke coğrafyasında tropikal bir iklim özelliği gözükmektedir. Zambiya’da resmi dil İngilizce olmasına rağmen birden fazla bölgesel etnik grubun yer alması, ülke genelinde konuşulan etnik dil kökenini etkileyerek birden fazla dilin konuşuluyor olmasına sebebiyet vermektedir. Zambiya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi süreci etkileyecek olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci vardır. Bu süreç kapsamında yapılması gereken işlemlerden ilki vize başvurusunda bulunan kişinin işlem gerçekleştirmesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmesi gerektiği bilgisidir.

Zambiya’ya gidecek olan kişilerin önemli olarak bilmesi gerekli olan bir diğer bilgi ülkeye yapılacak olan ziyaretten bir hafta önce Sağlık kontrolü dahilinde istenilmekte olan sarıhumma, menenjit ve Hepatit A aşılarının gerekli bir şekilde yapılıyor olması ülke seyahati sırasında olabilecek olan rahatsızlanmaların önüne geçen önemli bir faktör etkisi göstermektedir. Zambiya vizesi almak isteyen kişilerin işlem süreci boyunca hazırlanma sürecine tabii olan bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Zambiya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin işlem süreci boyunca gerekli belgelerin hazırlanması ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanarak vize başvuru sürecine dahil edilmesinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi süreç açısından büyük bir önem taşıyarak önemli bir etki etmektedir. Zambiya’ya gidecek olan kişilerin pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun gözlenilmiyor olması, süreç açısından büyük bir önem taşıyarak vize başvuru sürecine etki etmektedir.

Zambiya’ya gitmek için hazırlık süreci boyunca temin edilen gerekli başvuru evraklarının ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanılmasının ardından resmi işlem sürecine dahil edilmesi ve gerekli işlemlerin tamamlanmasında, işlemler vize danışmanlığı refakati ile gerçekleştirilerek işlemlerin alınmış olduğu Almanya’da bulunan Zambiya Konsolosluğu’ndan transit işlem gerçekleştirilerek vize başvuru süreci tamamlanmaktadır. Bu süreç içerisinde aktarımın sağlanmasına kadar vize danışmanlığından alınan randevu sırasında hazırlanılan belgelerin ve pasaportun doğruluğu ve eksiksiz nitelikte hazır bulunması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Aktarılan işlemlerin incelenme ve vize onayının verilme süreci 15 iş günü ile 21 iş günü arasında değişkenlik göstererek vize alımı sağlanmaktadır. Bu süreçte uzama olmaması açısından alınacak olan randevu gün ve saatinin Zambiya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günlerinde hizmet verdiği gün ve haftalara denk getirilmesi işlemler açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir