Youtube bazı filmleri ücretsiz yayımlayacak!

Youtube ücretsiz film konusunda önemli bir adım atarak 100 Hollywood filminiizleyicilerle buluşturuyor.

Video yayımcılığında çığır açan firma ücretsiz film gösterimleriyle adından söz ettireceğe benziyor. Youtube’daki videoların bazı bölümlerinde reklamlar yayınlanarak hem kullanıcılar hem firmanın kendisi kazanç sağlıyor. Ücretsiz olarak gösterilecek filmlerde de ara ara bu reklamlarla karşılaşacağız gibi duruyor.

Youtube ücretsiz film konusunda iddialı!

Ortaya çıkan bilgilere göre ücretsiz sunulacak olan filmlerden bazıları Rocky ve The Terminator gibi kendi türünün klasikleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu filmlerin dışında Zookeper, Agent Cody Banks, Legally Blonde gibi tanınan başka filmler de bulunuyor.

Önceden, iTunes ve Amazon’da olduğu gibi filmleri kiralama ya da satın alma seçeneklerini sunan Youtube’un; artık reklamlı bir şekilde filmleri ücretsiz olarak sunması dikkat çekici bir adım olarak ifade ediliyor.

Şu anda Youtube’un klasik reklam sistemiyle izleyicilere sunulan bu filmler için ileride sponsorluk ya da ekran içi reklam seçenekleri üzerinde de duruluyor.

Google’ın desteğini arkasına alan Youtube, kişiselleştirilmiş reklamları ve tekil kullanıcı sayısının inanılmaz boyutlarda olması sayesinde ücretsiz film gösterme konusunda rakiplerinin önüne geçiyor.

Roku ve Vudu markaları da reklamlı bir şekilde ücretsiz film sunan firmalar arasında yer alıyor. Bu alandaki potansiyelin farkında olan Amazon’un benzer bir projeyle kullanıcıların karşısına çıkacağı iddia edilenler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir