RockMelt ~ Sosyal Web Tarayıcısı

2014 Mayıs 15 tarihindeki son versiyondan sonra siteleri kapanmıştır.

Sanal sosyal dünyanın alıp başını gittiği bu son günlerde, tüm herşey sosyal medyaya yönelik tasarlanmaya devam ediyor. Telefonlarla başlayıp, şirketlere kadar uzanan bu akım, şimdi de web tarayıcılarına taşındı: Rockmelt.

Günümüzün popüler web tarayıcılarının tahtını sallayıp sallayamayacağı şu anlık bir muamma olsa da RockMelt’in sosyal medyayı temel alması ve tanıtımını da bu yolla duyurması şüphesiz kendisine iyi bir yer edinmesini sağlayacaktır. Şimdi gelelim RockMelt’in ne olup ne olmadığına:

Teknik özelliklerine bakacak olursak: RockMelt’i kullanırken kendinizi Google Crome’daymışsınız gibi hissedebilirsiniz. İçinizden bu Crome’un kopyası demeden önce, tarayıcının Google’ın açık kaynak projesi olan Chromium üzerine kurulduğunu bilmenizde fayda var. Yani gücünü bir nevi Google’dan alıyor diyebiliriz.

RockMelt’i Crome’dan ayıran özellikleri ise ilk görüşte sağı ve solundaki düşey sütunları. Sol sütun favori Facebook kullanıcılarınız için tasvir edilmiş. Buraya eklediğiniz arkadaşlarınızla, hızlı bir şekilde sohbet edebilir, duvarlarında paylaşımlar yapabilir ve kolayca mesaj gönderebilirsiniz. Sağ sütunu ise favori bağlantılarınız için düşünülmüş. Buraya eklediğiniz bağlantılarınıza RockMelt üzerinden kolayca erişebilir, desteklediği bağlantılarınızda meydana gelen güncellemeleri bildirim olarak alabilirsiniz. Bunların dışında gezdiğiniz internet sayfasını çeşitli sosyal ağlarınızda RockMelt ile kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

İncelemelerimden crome gibi hızlı bir sistem olduğunu söyleyebilirim yakın zamanda sadece davetiye ile indirime izin veren Rockmelt şuan kullanıcıların indirilmesi için resmi sitesine eklenmiş bulunmakta 🙂

Neyse sizi videoya alalım 🙂 Aşağıda bulunan video konuyu özetlemek için yayınladıkları bir videodur ingilizce ama anlaşılabilir umuyorum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir