WP ~ Yorumdaki Linkleri Yeni Sekmede Açtırma

datarar

WordPress bloglarında yorum kısmına yorum yazarları web sitelerinin adreslerini girdiğinde normalde sizin siteniz kapanır açılacak olan site açılır ve bu seo açısından oldukça kötüdür çünkü ziyaretçi sizin sitenizden ayrılmış olur bu adresin tıklandığında sizin sitenizi kapatmadan yeni sekmede açılması için Ftp’ye bağlanın, wp-includes klasörüne girip klasör içindeki comment-template.php‘yi masaüstüne çekin, pspad++ veya başka bir editör ile dosyayı açıp..

Bu kodu bulduysanız birkaç satır altında hemen alttaki kod olacak onu bulun, yeni pencerede açılma komutunu ekleyip kayıt edin ve dosyayı ftpye gönderin..

Göreceğiniz gibi orijinal hali bu şekilde;

Aşağıdaki gibi değiştirmelisiniz;

aradaki değişiklik

eklenmesidir.

Değişikliği doğru olarak yaptı iseniz artık yorum kısmındaki yorumlardaki bağlantılar (yorum yazarı web sitesi linkleri) yeni sekmede açılacaktır..

Bu değişiklik 3.5 versiyonlarında denenmiştir ve çalışmaktadır. İlerleyen süreçte sürüm güncellemesi yaparsanız tekrar aynı düzenlemeyi yapmayı unutmayın.

WP ~ Yorumdaki Linkleri Yeni Sekmede Açtırma” üzerine 2 yorum

  1. comment-template.php içinde dediğimiz yeri değiştirdiğinizde target=’_blank’ etiketi oluşması gerekir.

   tek tırnak şeklinde yazmanız önemlidir ^^

   sitenizi inceledim fakat target etiketi yer alamamakta işlemi gerçekleştirdikten sonra güncelleme yaptıysanız comment-template.php eski haline dönmüş olabilir tekrar yapmanızı önereceğim

   olmaz ise comment-template.php’yi özel iletişim ile bize gönderebilirsiniz yardımcı olmaya çalışırız 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir