Wordpress

WP ~ Yazı Uzunluğunu Otomatik Sınırlama

datarar

WordPress’te genelde ana sayfalarda ilk 5 veya 10 yazı kullanılır ve yazının hepsini değilde bir kısmını göstermek için < ! --more--> etiketi kullanılır buna da özet yazı olarak belirtilir fakat siz bunun belli kelime sayısından sonra otomatik olarak gerçekleşmesini istiyor olabilirsiniz.
Bu durumda temanızın functions.php dosyasına ekleyeceğiniz birkaç kodla bunu kolayca yapmanız mümkün.
Aşağıdaki kodları temanızın functions.php dosyasına ekleyin ve kaydedin:

Kodları ekledikten sonra temanız da index.php veya başka bir alandada kullanmak isteyebilirsiniz tercihinize bağlı aşağıdaki kodları kullanarak gerekli kısaltmayı sağlayabilirsiniz:

Bu kod ile 60 kelime uzunluğunda yazılar gösterirsiniz. Parantez içerisinde return 60 yazan kısmı değiştirerek istediğiniz uzunlukta yazdırmanız da mümkündür.

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment