Wordpress

WP ~ Yazı Başlığı Uzunluğunu Sınırlama

datarar

WordPress’te kullandığınız tema uzun başlıkları desteklemiyor olabilir veya kenar çubuğunda konu başlıklarının 20 karakteri geçmesini istemeyebilirsiniz yani başlık uzunluğunu kısaltmak istediğiniz bir alan olabilir. bu durumda temanızın functions.php dosyasına ekleyeceğiniz birkaç kodla bunu kolayca yapmanız mümkün.
Aşağıdaki kodları temanızın functions.php dosyasına ekleyin ve kaydedin:

Kodları ekledikten sonra temanız da aşağıdaki kodları istediğiniz alanda kullanarak yazı başlığını istenilen uzunlukta gösterebilirsiniz:

Bu kod ile 20 karakter uzunluğunda başlık gösterirsiniz. Parantez içerisinde 20 yazan kısmı değiştirerek istediğiniz uzunlukta başlık yazdırmanız mümkündür.

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment

Comments (4)

  1. Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat son karakterde soru işareti şeklinde birsey cıkıyor yani karakter sınırlaması yaptığımız yerin sonunda konu başlığının sonuna otomatik olarak soru işareti cıkıyor kısa yazınca sorun olmuyor ama kelime yarım kalınca cıkıyor bu sorunu nasıl düzeltebiliriz ?Teşekkürler.