Vizeler Ne Zaman Kalkıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başkanı Merkel Görüşme

Görüşme sonucunda Türkiye için gerek vizelerin kolaylaştırılması gerekse vizelerin bu yıl içerisinde kaldırılması için neredeyse sözleşmiş gibiler. Uzun yıllardır vizelerin kaldırılması isteyen Türkiye bu konu ile alakalı büyük bir bir adım atmış bulunuyor. Türkiyenin fazla sayıda mülteci kabul etmesi konusunun üzerinde de duran iki başkan ikili ilişkilerin daha iyi bir durumda olduğunu ve olacağını açıkladı.

merkel-ile-gorusen-davutoglu-schengen-icin-tarih-7789956_3533_m

SCHENGEN VİZESİ İÇİN 2016 VURGUSU

2017 için planlanan Schengen konusunu 2016 içinde tamamlayabilmek için ciddi bir çaba sarf ediyoruz. Umut ediyoruz 2016 Temmuz ile birlikte hem geri kabul anlaşması hem de Schengen anlaşması devreye girer.

Türkiye –AB ilişkilerine yeni bir vizyon üretilebilir miyiz? Beklentimiz ahde vefa ilişkisi doğrultusunda AB sürecine yeni bir soluk gelmesidir.

Bir hususu daha vurgulamak isterim. Son AİHM kararı göz önüne alınarak, 1905 olaylarında her türlü tarih komisyonuna destek verme konusunda her zaman atılması gereken bir adım olarak değerlendirilmiştir.

Merkel‘e hoş geldiniz diyorum ve uzun ziyaret için beklendiğimiz dile getirmek istiyorum.”

 

 

merkel-ile-gorusen-davutoglu-schengen-icin-tarih-7789956_4788_m

 

 

Vizeler Ne Zaman Kalkıyor” üzerine 2 yorum

  1. avrupanın ve amerikanın karşısında güclü birdevlet olamazsak vizede başka konularda hikaye cünkü onların gözünde türkiye değersiz bir devlet statüsünde kabul etseksekte etmesekte bence türkiye kendi birliğini kurmak ve cok güclü olmak zorunda gerisi bence hikaye

  2. avrupanın ve amerikanın karşısında güclü birdevlet olamazsak vizede başka konularda hikaye cünkü onların gözünde türkiye değersiz bir devlet statüsünde kabul etseksekte etmesekte bence türkiye kendi birliğini kurmak ve cok güclü olmak zorunda gerisi bence hikaye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir