Teknoloji

Ücretsiz metin editörü: PsPad

datarar

PsPad PHP, C++, JavaScript, HTML, SQL, Python gibi bir çok programlama dili ile uyumlu bir metin editörü. Yapımcısı Jan Fiala bu güzel editörü 4.2 MB’lık bir kurulum dosyasına sığdırılabilecek tüm temel özellikleri göz önünde bulundurmuş ve ortaya proje yönetimi için bile kullanılabilecek son derece kullanışlı, hızlı bir program çıkmış.

Program, arayüz konusunda eksik gibi görünse de amacın hız olduğunu ve kullanım alışkanlıklarınızı fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim. Hatta FTP desteği gibi pek rastlanmayan ek özelliğe de sahip. Eğer herhangi bir şekilde kod yazmakla ilgileniyorsanız bu programa mutlaka bir şans tanımanızı öneririm.

PsPad’i aşağıdaki adresten ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz:
http://www.pspad.com/en/download.php

Download sayfasında görünmüyor ancak programın Türkçe dil desteği var.
İndirdikten sonra ayarlar kısmından dili değiştirebilirsiniz.

Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Leave a Comment