Turkcell Genel Müdürü: Whatsapp bizi 3 kez kopyaladı

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu; gerçekleştirdikleri yerli girişimlerden bahsederek, Whatsapp’ın kendi uygulamalarını kopyaladığını söyledi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, AA’ya verdiği röportajda firma olarak gerçekleştirdikleri girişimlerden bahsetti. Firma olarak 3 yıldır bir dönüşümiçerinde olduklarını söyleyen Terzioğlu, yerli arama motoru Yaani’nin 3.5 milyonkullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

Yerli olduğu için değil, gerçekten en iyisi olduğu için kullanılsın diyen Terzioğlu, Spotify’a rakip olarak çıkan Fizy ve Whatsapp’a rakip olarak çıkan Bip’i bu amaçlageliştirdiklerini söyledi.

Google, Whatsapp ve Snapchat için “kağıttan kaplan” benzetmesi yapan Kaan Terzioğlu, Whatsapp’ın Turkcell’in mesajlaşma uygulaması Bip’i 3 kere kopyaladığını söyledi.

Halen kopyalayamadıkları özellikler var

Anlık konum paylaşımı, bas konuş ve video görüşme özelliklerini Whatsapp’tan önce kendi uygulamalarında sunduklarını belirten Terzioğlu hali hazırda bulunan ve gelecekte eklenecek bir çok özelliğin henüz Dünya’da olmadığını söyledi.

Bip’e gelecek dönemlerde para gönderme, iki telefon numarası tanımlama gibi özelliklerin geleceğini söyleyen Terzioğlu, “Dolayısıyla WhatsApp’ı daha çok koşturacağız arkamızdan.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir