Teknogirişimciye geri ödemesiz 100 bin TL hibe

datarar

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bu yıl sonuna kadar 288 teknogirişimciye geri ödemesiz 100.000 TL hibe verecek. Sanayi Bakanı Nihat Ergün ise konu hakkında ilginç bir açıklamada bulunmuş: ”Batırırsa kafası çalışanlar batırsın, bugüne kadar hep kafası çalışmayanlar paramızı batırdı.”

Hazırda geçen seneden devam eden 102 projeye destekler devam ediyormuş. 2009 yılında destek alan toplam 78 katılımcı ise 2 milyon liralık satış gerçekleştirmiş. Destek paketine 2011 yılında toplam 859 kişi başvurmuş ve başvuranlar arasında 288 girişimci destek almaya hak kazanmış.

Nihat Ergün’nün açıklamasından diğer bir kısım ise şöyle:

“Ülkemiz insanlarının refah düzeyini artırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek bilim, teknoloji ve yenilikçilik yeteneğimizin yükselmesine bağlıdır. Bu da ancak yetişmiş nitelikli beyinlerle başarılabilir. Ülkemizde nitelikli insan transferini tersine çevirecek mekanizmalardan biri olan Teknogirişim Sermayesi Desteği ile ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi, bu girişimciler tarafından uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen firmaların oluşturulması hedeflenmektedir. Bu programa yurtdışından da yoğun başvurunun olması tersine beyin göçünün başladığına işarettir. Bu gençlerimiz arasında bir tane, iki tane Bill Gates çıksa bizim için büyük kazanımdır.”

Teknogirişimciye geri ödemesiz 100 bin TL hibe” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir