Sosyal Medya Benim Olsaydı

datarar

Olayı tamamen manevi olarak düşünerek size etrafımdaki insanlarla internet site sahipleri arasındaki muhabbeti ortaya koymak istedim… Bir çok site sahibi yada bu işlerle uğraşan webmaster arkadaşlarımız bu muhabbetlere gerçek hayatta karşılaşmıştır ama ben yine de hayali olarak gerçekleşmesi çok mümkün sohbetleri yazmak istiyorum..

Facebook yada Twitter gibi popüler sitelerden birisinin sahibi siz olsaydınız nolurdu sizce?

Facebook’un sahibi olsam gecenin bir yarısında bir arkadaşım arar ve soracağı soru şu olurdu “Olum bi baksana lan benim yazdığım hatun beni niye kabul etmiyor? Bak bi engellemişse hesabını kapat yarın sana bi yemek ısmarlarım söz”

Yada alternatif muhabbetlere geçicek olursak; “Kanka bu xxx li hatunun ilişki durumuna baksana bi olm beni arkadaş olarak kabul etmiyor… İlişkisi yoksa yazıcam lan.”

Ha birde “Kanka olm seni şimdi 1 milyar insan tanıyor ya şu bizim facebook grubunu bi beğensen de arkadaşlarına davet etsen? (Grup: Müslümanım diyen 1 Milyar kişi bulurum :D)

Yaşlı amcalar gelip “şu bizim küçük oğlanın feysbukunu bi kapat sana zahmet ya… Kalkmıyor bilgisayar başından ders çalıştığı yok”..Güzel de bi not düşülür aslında 🙂 “Facebook hesabın komşu hikmet amcanın izniyle dondurulmuştur… Kalk git ders çalış

Yada kahvedeki muhabbeti düşünsenize oturmuş batak atıyoruz… Arka masadaki muhabbet “Ulan 15 dolarlık domainle paranın tuvalet kağıdı yaptı resmen ya..Baksana çayı bile iki şekerli içiyor… Para bok tabi“.

“Kanka ya şu follower sayıma bi kıyak geç lan… Olum orada o kadar şey yazıyorum lan 1-2 bin follower gönder lan”.

Bakkal amca “Şimdi sen benim reklamımı koymuyomusun girişe? Bundan sonra yasak bura sana… Git 100 metre aşağıdaki bakkaldan al..”

Yada youtube desen o tam bir komedi olur..

“Kanka olm 1080 p filmleri attım söyle senin elemanlara silip duruyor… Bi ağalığını görelim be… Film sitesi yaptık o kadar upload ediyoruz siliyor seninkiler.”

Yada bunların hepsine babamdan gelen tepki..”Anlamadığım şu siz o kadar büyük ofis açtınız da sattığınız ne lan? Olm dükkan da hiçbirşey yok ya..İnsan gider 2-3 bilgisayar filan satar.O dükkandan nasıl para kazanıyonuz lan… Pislik bi iş yok dimi? Bak vallaha bu yaşına geldin demem döverim ha.“.. (Babam benim bilgisayar konumu hep ticarete bağladığında nedense teknik servis oluyorum ben 😀 )

Yada annem “Olm bak o internet işinde kötü şeyler var diyorlar..Geçen sohbette kadın o senin sitene kötü dedi… Bak oradan fuhuş filan yapıyorlarmış… Sen kapat hadi başla namazına… Boşver bizim paramız bize yeter”

İşte bu yüzdendirdi ki bugün Türkiye’de böyle bir sistemi biz yazsaydık eğer, ki yazabilecek o kadar insanımız var, verilecek tepkiler bunlar olacaktı… 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir