Slovakya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovakya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovakya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovakya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

slovakya-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Slovakya, bir orta Avrupa ülkesi olarak bilinilmektedir. Slovakya’ya seyahat etmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci dahilinde gerçekleştirilmesi gereken işlemler bulunulmaktadır. Slovakya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için resmi olarak vize başvuru sürecine dahil olunulması ve bu işlemlerin tamamlanması ile vize alımnını gerçekleştirilmesinin ardından Slovakya’ya gidiş sağlanılması süreç açısından gerekli olarak bilinilmelidir. Ülkeye yapılacak seyahatler için bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi ise Slovakya’nın bir Avrupa Birliği Schengen ülkesi olması ve bu doğrultuda resmi işlem sürecinde hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekide resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması gerekli işlem bilgileri arasında yer almaktadır.

Slovakya için yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kısa süreli 90 günü geçmeyen vize başvurularından muaf olarak Slovakya’ya gidiş sağlayabilmektedir. Slovakya’ya gitmek için işlemlerin hazırlık süreci içerisinde hazırlanılması gereken bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Bu işlemlerin hızlı bir şekilde hazırlanılarak aktarımının Slovakya Konsolosluğundan alınan randevu doğrultusunda tesliminin sağlanılmasında destek hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile resmi işlem süreci için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanarak tesliminde vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum önem taşıyarak hizmet vermektedir. Gerekli işlemlerin sağlanılmasında Slovakya Vizesi almak isteyen kişiler direkt olarak şahsen Slovakya Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine giderek işlem gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemlerin direkt olarak hızlı bir şekilde sağlanılması adına vize başvuru sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor olması pasaport alımının farklı bir yolu olarak işlem kolaylığı sağlamaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında Slovakya Vizesi alımı için işlem süreci içerisinde alınan randevu dahilinde Konsolosluğa aktarılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının ardından incelenme ve vize başvuru onayı sürecine tabii tututan evraklara ek olarak vize başvuru sürecinde alınması gereken parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre geçerlilik ile beraber bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan seyahat gerçekleştirilmesi için işlem kolaylığı tanınmaktadır. Vize başvurularında işlem aktarımının tamamlanması ve Slovakya Konsolosluğu tarafından teslim edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenerek vize başvuru onayının verilmesi için işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek vize başvuru onay süreci tamamlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında gerekli başvuru onayının verilmesinde seyahat sürecinde herhangi bir gecikme olmaması adına resmi işlem sürecine dahil edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir ay öncesi bir tarihten hazırlık süreci dahilinde hazırlanıyor olması işlem kolaylığı sağlayarak sorun çıkmaması açısından önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvurularında Slovakya’nın bir Schengen ülkesi olması dolayısı ile ülkeyi ziyaret edecek olan kişilerin yapması gerekli bir diğer işlem olan seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Slovakya vize alımı için teslim ve onay süreci dahilinde Slovakya Konsolosluğu’nun hizmet verebilmesi adına işlemlerin iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde alımının sağlanılıyor olduğu bilinilmeli ve alınan randevuların bu doğrultuda dönemsel yoğunluk, fuar günleri , resmi tatiller ve diğer çalışma saatleri haricindeki günlere denk getirilmemesi süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvurularında teslim edilen pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma bulunmaması işlem sürecine etki eden bir diğer etkendir ve önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir