Slovakya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/slovakya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/slovakya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/slovakya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/slovakya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Ulusal vize, 90 günü aşan ikamet süreleri için aile bireyleri ile görüşmek, akraba eş ve dost ziyaretleri, çalışmak, üniversite eğitimini sürdürmek, geçici iş veya mevsimlik işçi olarak çalışmak amacıyla verilecek olan vizelerdir. Uzun süreli vize ise bir veya birden fazla girişli olarak kullanılan vizelerdir. Bazı ülkeler birden fazla giriş yaptığınızı belgelemeniz ve bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızda sizin uzun süreli yurt dışı giriş çıkış planı yapabileceğinizin bir göstergesi oluyor ve bu ülkeler bunları dikkate alıyor. Slovakya uzun süreli vize ve ulusal vize ile giriş yapabilme olanakları sağlamaktadır. Slovakya ya gidecek türk vatandaşlarının muhakkak yolculuk öncesi vize almaları gerekmektedir.

Slovakya uzun süreli vize ve ulusal vize ile giriş yapabilmek için  resmi pasaportu bulunan kişiler ise yılda 90 günü geçmeme şartlarına bağlı olarak Slovakya vize işlerinden muaf tutulmaktadır. Başvuru yapmadan önce telefonla arayarak randevu almalısınız. Shengen grubu üyesi ülkelerde oturma ve ikamet izni olan türk vatandaşlarının ise Slovakya vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Slovakya ya davetiye yolu ile gidecek olanlar için karşı taraftan noterden davetiyenin orjinalini istemekteler. Slovakya vizesine başvuru yaparken öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Slovakya vizesi başvuru formunu Slovakya konsolosluğu resmi sitesinden indirerek doldurabilir yada konsolosluğa şahsen müracaat ile elde ederek doldurabiliriz. Form Türkçe ve İngilizce olarak doldurulmaya müsait olup büyük harf kullanarak ve okunaklı şekilde doldurmalısınız. Doldurulan başvuru formuna verdiğiniz bilgiler ışığında Bir adet 35 mm x 45 mm ebatlarında (arka fonu beyaz veya tek renkli) renkli biyometrik fotoğrafı forma yapıştırıp, vize başvuru formunun en alt köşesinde de imza ile formun doldurulmasını onaylayarak işlemleri tamamlayabiliriz. Vize işlemleri sırasında ilgili diğer formlarda da aynı imzaları kullanmaya dikkat etmeliyiz.  Slovakya ya gidecek olan yabancı uyruklu vatandaşlar muhakkak geçerli bir sağlık sigorta poliçesi yaptırmak zorundadır. Pasaportta imza bölümünde imzanızın olmasına dikkat etmelisiniz. Ücretli çalışanlar için işyerinde çalıştığını gösterir belge, işyerinin imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, sigortalı işe giriş bildirgesi, son üç aylık maaş bordrosu, banka hesap cüzdanı fotokopisi ve varsa tapu, gayri menkul fotokopileri, işyeri sahibi iseniz imza sirküleri, vergi levhası, bulunduğunuz ayın faaliyet belgesi fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, 3 aylık iş hacmini belirten yazı, banka hesap cüzdanı ve gayri menkul tapu fotokopileri istenmektedir. Slovakya vizesinin tek giriş çıkış 60 euro, çok giriş çıkış 75 euro vize ücretleri bulunmaktadır.

Slovakya uzun süreli vize ve ulusal vize alarak kalmak ve burada ki güzellikleri keşfetmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir