Romanya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/romanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/romanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/romanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/romanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Romanya herkesin ziyaret etmek isteyeceği balkanların en güzel yerlerindendir. Bunu arzunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız, ülkenin belirlediği zorunlu belge; vizeyi almalısınız. Konsolosluklardan ve ilgili otoritelerce verilen izin sayesinde Romanya’da maksimum 90 günlük kalma izni alabilirsiniz. Romanya balkanlarda olması dolayısıyla yapı olarak ülkemize son derece yakındır. Bunun yanında insanlarının, şarkılarının, yemeklerinin yakınlığı ile batı ve doğunun kompozisyonunu rahatlıkla görebilirsiniz. Herhangi bir 3. Dünya vatandaşı olmanız kaydı ile Romanya’ya giriş vizesi talebinde bulunabilirsiniz.

Romanya’ya uzun süreli vize için ihtiyaç duyulan belgelerden ilk olarak pasaport almış olmalısınız. Vesikalık fotoğraflardan 2 tane çektikten sonra kimlik fotokopilerini de almalısınız. Şayet reşit olunmamışsa veli izni mahiyetinde ebeveynlerden muvafakat name alınmalıdır. İlgili merkezlere seyahatin amacı gibi bilgileri yazılı olarak teslim ettikten sona ev, araba gibi mülkünüzün ve banka kartınızın fotokopisini almalısınız. Son olarak yakın zamanlardaki harcamalarınızı, extrelerinizi incelemek adına banka hesap cüzdanı vb. hesap dökümünü, imza sirkülerini ilave ederek gerekli bilgileri tamamlayabilirsiniz. Seyahat için sağlık sigortası da Romanya’nın belirleyici kurallarındandır. Bunun yanında özel durumlarınız veya medeni halinize göre kolaylık sağlanmaktadır. Örneğin ev hanımları, serbest meslek elemanları veya gezinti turları için özel belge ve ücret tahsisi yapmaktadır. Bu durumlarda gerekli evraklar değişkenlik göstermezken ücret konusunda teminat miktarı farklılaşabilmektedir. Başvuru sonucu 1 hafta içerisinde değerlendirilmesi bitmektedir. Arzu ettiğiniz gezinti için bizzat görüşme gerek olmayıp, ihtiyaç duyulduğunda çağırılmaktasınız. Herhangi bir seyahat engeli bulunmayan ( sağlık, güvenlik), pasaportu ve gerekli diğer belgeleri barındırabilecek seviyede kişiler ülkeye giriş için başvuruda bulunabilirler. Romanya’ya giriş yapmak isteyen kişiler, doldurduğu vize başvurusunun yanı sıra, Romanya’nın kabul ettiği ve işlenebilir vize şeklinde geçerli bir belgeye sahip olmak gerekmektedir. Seyahatin ayrıntılarını belirteceğiniz bu belgede diğer vize taleplerinizin selameti açısından, bu gezintinin güzel geçtiğini ispatlayacak belgeleri vermiş olmalısınız.

Ulusal vize turistik olarak yapmayı planladığınız vize için ekonomik durum gibi farkındalıklar göstermektedir. Romanya’ya giriş yapabilmek için konsolosluk ile gerekli şartlar ve diplomasi ile ilgili istekleri bitirdikten sonra kalış süresini ayarlamalısınız. İsteğinizi belirtme için Ankara Romanya büyük elçiliği, İstanbul başkonsolosluğu, İzmir başkonsolosluğu yerlerini tercih edebilirsiniz. Türk vatandaşlarına sempati ile bakan Romanlar ile tanışmak için ödeyeceğiniz ücret 2500 TL kadardır. Romanya vizesi belli bir zaman için, araba geçirmek, yük taşımak gibi talepleriniz için konsolosluğa özel olarak bildirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir